- Що потрібно знати освітянам, щоб подбати про учнів і себе в умовах пандемії, яких правил дотримуватися, щоб зменшити ризик зараження на COVID-19 та інші інфекції – про це розказала медична експертка ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова.
- Як можна донести необхідну інформацію дітям різного віку, як випрацювати спільні правила гігієни та безпеки – корисну інформацію про це надала Валерія Якушко, розробниця інтерактивного уроку про протидію COVID-19.
Відеозапис вебінару можна подивитись на Facebook-сторінках ЮНІСЕФ в Україні та Освіторії.
Також нагадуємо, що в доступі – матеріали, які розробили МОН та ЮНІСЕФ у межах кампанії “Школо, ми готові”.
- Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання.
- Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків.
- Інформація про особливості навчального року 2020/2021.
- Відповіді на найпоширеніші запитання.
- Матеріали для спеціального уроку, присвяченого правилам безпечного навчання під час карантину.
Матеріали допоможуть адаптуватись до змін і не забувати правила навчання в безпечних умовах.
Усі вони доступні за посиланням mon-covid19.info/schools. Також постери і матеріали можна швидко завантажити ось за цим посиланням.
ТРЕТІЙ ЕТАП СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ 2020 СТАРТУЄ 12 ЖОВТНЯ
Третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів 2020 – вивчення практичного досвіду роботи – відбудеться з 12 жовтня до 6 листопада. Він пройде незалежно від рівня епідемічної небезпеки в регіонах, де знаходяться школи учасників сертифікації.
Етап відбудеться без відвідування уроків експертами. Натомість під час нього використовуватимуться платформи Zoom, Microsoft Teams, Google Meets тощо. Методику оцінювання учасників сертифікації також буде адаптовано до карантинних обмежень.
Докладніше про третій етап сертифікації 2020 читайте ось тут.
ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Міністерство підготувало відповіді на найбільш поширені запитання освітян і батьків учнів щодо організації освітнього процесу в умовах карантинних обмежень.
Відповіді зібрано за цим посиланням. Зокрема, вони містять інформацію про:
- можливість оцінювання низки предметів не за 12-бальною шкалою, а за системою “зараховано/не зараховано”, якщо понад 50% уроків проводиться дистанційно;
- рекомендації щодо тривалості онлайн-уроків та їх кількості упродовж навчального дня і тижня з урахуванням віку учнів;
- регламентацію особливостей організації змішаного навчання та впровадження його нормативного визначення;
- розподіл класів на групи при вивченні всіх предметів;
- функціонування груп подовженого дня під час карантину;
- мораторій на перевірки фінансової та іншої діяльності закладів освіти і управлінь освіти на період карантину.
ЗАЛИШКИ ОСВІТНЬОЇ СУБВЕНЦІЇ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ
НА ОРГАНІЗАЦІЮ БЕЗПЕЧНОГО НАВЧАННЯ
Верховна Рада дозволила у 2020 році використовувати залишки коштів освітньої субвенції з державного бюджету на закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для організації безпечного навчального процесу в ЗЗСО.
Це не стосується коштів субвенції, що мають цільове призначення, виділених Кабінетом Міністрів у 2019 році.
Більше інформації про це – ось тут.
ПРОЄКТ ДЕРЖБЮДЖЕТУ-2021: ДОДАТКОВІ КОШТИ НА ЗАРПЛАТИ
ПЕДАГОГАМ І ЗБІЛЬШЕННЯ СУБВЕНЦІЇ НУШ
У проєкті Державного бюджету на 2021 рік закладено збільшення видатків на освіту на 34 млрд грн. Загальний бюджет освіти (без місцевих) складає 173,8 млрд грн.
Зокрема, у проєкті Держбюджету передбачено 102,5 млрд грн для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, що на 21,2 млрд грн більше порівняно з 2020 роком.
Крім того, проєкт передбачає 1,4 млрд грн субвенції на Нову українську школу і 1 млрд грн нової субвенції для закладів освіти на боротьбу з пандемією коронавірусу.
Докладніше – за посиланням.
СТАРТУЮТЬ ЛЕКЦІЇ ПРО НАУКУ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ВІД SCIENCE TEENS PLATFORM
29 вересня стартують осінні лекції про науку для підлітків 13-17 років програми Science Teens Platform від Inscience, реєстрацію на них вже відкрито.
- Лекція “Атмосфера – повітряна ковдра планети та передумова життя на Землі” відбудеться 29 вересня о 19:00. Її читатиме кліматологиня, кандидатка фізико-математичних наук Світлана Краковська. Вона розкаже про атмосферу як важливу складову кліматичної системи Землі, фізичні та хімічні властивості атмосфери, її склад, будову та погодні явища.
- Лекція “The anatomy of discovery. How I heard a heartbeat in space” пройде 7 жовтня о 19:30. Лектором стане астрофізик Якуб Бохинський – польський представник Консультативного комітету освітньої програми Європейського космічного агентства, науковець, який першим побачив зірку нового типу – подвійну AR Scorpii. Він розкаже, як саме дослідники готуються до наукових відкриттів і роблять їх у 21 столітті. Лекція відбудеться англійською мовою.
Реєстрацію на лекції вже відкрито за посиланням. Загалом восени 2020 року Science Teens Platform проведе 4 лекції з українськими та європейськими вченими. Лекції безкоштовні та розраховані на підлітків 13-17 років.
Докладніше про лекції та їх організаторів Inscience читайте за посиланням. Поділіться інформацією про лекції з учителями та учнями – це чудова можливість зацікавити підлітків наукою і показати, як працюють сучасні вчені!
|