Інформація про заклад

Дата: 30 липня 2017 о 09:02, Оновлено 14 листопада 2017 о 06:43

Сазоно-Баланівська ЗОШ І-ІІ ступенів Богодухівської районної ради Харківської області  була заснована і збудована за ініціативи і коштом земства у х. Глибокому (з 1920 року – х. Баланівка;  з 1941 року   -  с. Сазоно-Баланівка)  у 1907 році. Це  була добротна дерев’яна  будівля, вкрита черепицею, пізніше  обкладена червоною цеглою і  побілена вапном. У приміщенні школи було дві класних кімнати , коридор, учительська та квартира для вчителя. До села приїхала вчителька , яка і стала навчати перших чотирьох учнів нової школи. Термін навчання становив спочатку лише один  рік , згодом навчання тривало чотири роки.

У 2002 році школу перевели у відремонтоване і реконструйоване двоповерхове приміщення сільського Будинку культури  та сільської бібліотеки. Так виник єдиний  у районі комплекс: школа-сільський Будинок культури – сільська бібліотека. Ці  три установи тісно співпрацюють під одним дахом, виконуючи важливу суспільну і загальнодержавну справу: навчання і виховання підростаючого покоління, а, отже,  майбутнього України.