Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 104 людини

ЗВІТ директора КЗ «Сазоно-Баланівська гімназія»

Дата: 26 вересня 2022 о 11:32, Оновлено 24 січня 2023 о 10:37

ЗВІТ

директора Комунального закладу «Сазоно-Баланівська гімназія» Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області КАРПЕНКО Жанни Миколаївни                                                                                       про пророблену роботу у 2021/2022 навчальному році

 

      Нова українська школа – це школа компетентностей ХХІ століття:

  • Знання.

  • Сучасні уміння. 

  • Навички.

  • Цінності. 

      Компетентнісний підхід до організації освітнього процесу виступає сьогодні як фактор оновлення змісту шкільної освіти. Завдання школи – навчити жити.

      Компетентнісний підхід змінив акценти роботи вчителів початкової школи в організації освітнього процесу. Замість стереотипу дати якнайбільше знань зі свого предмета прийшло усвідомлення щодо формування засобами свого предмета цінностей, необхідних для вирішення життєвих проблем.

     Творчість учня починається з творчості учителя. Стародавня мудрість говорить:         « Якщо твої плани розраховані на рік – сій хліб, якщо твої плани розраховані на десятиріччя – посади дерево, якщо твої плани розраховані на віки – навчай дітей».

     Який він – учитель Нової української школи?  Сучасний вчитель початкової школи :

  • не просто вчить, а вчить просто;     

  • керується в своїй роботі вимогами Державного стандарту про компетентнісний, особисто зорієнтований, діяльнісний підходи на всіх уроках, заняттях;

  • розуміє значення основної навички ХХІ століття – вміння самостійно вчитися упродовж всього життя;

  • кожен урок, заняття є для сучасного вчителя міні-проектом, що включає «5П» : проблема ( компетентнісний, особистісно зорієнтований, діяльнісний підходи), план ( завдання ),  пошук   ( практичні дії по виконанню завдань), продукт розвинуті компетентності, вмотивована особистість), презентація    ( самоаналіз результатів) ;

  • глибоко знає теорію і практику компетентнісного, особистісно зорієнтованого, діяльнісного підходів, вміє це перевести в практичну площину;

  • розуміє що сучасною дидактичною одиницею є не урок, а тема;

  • поєднує в собі такі компетенції: фасилітатора ( створювача умов для навчання), супервайзера ( організатора, менеджера), модератора ( партнера), коуча ( тренера, режисера), тьютора ( репетитора);

  • бездоганно знає свої предмети, не боїться сертифікації.

       Освіта віддзеркалює сучасні потреби суспільства в їхній проекції на майбутнє, а тому неперервно оновлюється. За роки незалежності в Україні відбулися суттєві зміни в системі освіти, найвиразнішим об’єктом яких був її зміст. Оновлення змісту освіти на основі єдності особистісно-орієнтованого, діяльнісного та компетентного підходів.

        Сьогодні, коли змінилися соціально-економічні й політичні реалії, а євроінтеграцію піднесено до статусу державної політики, особливого значення набуває переосмислення цінностей, на яких повинна ґрунтуватися освіта. І природним втіленням цього процесу стала реформа Нової української школи, що базується на цінностях дитиноцентризму.

      Після запуску Нової української школи освітні заклади активно оснащують сучасним обладнанням та модульними меблями, Уряд та органи місцевого самоврядування звітують про обсяг коштів, виділених на впровадження реформи. Однак, попри всі технологічні новації, найголовніша роль у реформуванні української школи залишається за Вчителем.

      Школа – ось основна ланка, яка має забезпечити учня необхідними знаннями, прищепити йому цінності суспільства сталого розвитку, навчити приймати самостійні рішення. Сучасна школа – це школа, де учень повноцінно живе, проектує своє майбутнє, свій шлях, враховуючи власні можливості, ставлячи перед собою завдання самовдосконалення, самовиховання, самоосвіти.

     Партнерами сучасної школи є : діти, вчитель, керівник закладу, батьки, спонсори, громадські організації, Департамент освіти, Служба у справах дітей, Методичний кабінет, Міністерство освіти і науки, психолог, бібліотекар, медпрацівники.

     З 1 вересня 2021 року в нашій школі в 1-4 класах навчалися  22 учня по програмі Нової української школи.  На реалізацію цієї програми державою було придбано ноутбуки, принтери,  та інше методичне обладнання. Закуплено одномісні парти і стільці на кожну дитину, конструктори LEGO. Придбано стіл для вчителя. Також у другому класі встановлено мультимедійну дошку, в першому і в третьому класах - проектори, до речі, в 3 класі частково за батьківські кошти, в 4 класі - телевізор.

     Вчителі Герман Т.О., Стеценко Н.Т., Калашник С.О., Шафоростова Л.І. протягом періоду навчання формували в учнів зазначені цінності через :

  • ранкові зустрічі;

  • роботу з LEGO;

  • інтегроване навчання, вивчаючи в першому класі предмет  « Мистецтво»;

  • партнерські стосунки з батьками учнів;

  • використання досвіду Василя Сухомлинського;

  • літературні твори.

      Учитель початкової школи  – не просто вчитель-предметник, це людина, яка сама розвивається, окреслює проблеми більш високого рівня і залучає учнів у цей процес як гід, який веде за собою та показує, на що спроможна сучасна наука.

     З плином часу стає дедалі зрозуміліше, що фундаментом для педагогічних ідей Василя Сухомлинського були цінності дитиноцентризму і природовідповідності, які є також базовими принципами у методології НУШ. 

     Дитиноцентризм – це передусім знати кожного учня. Спершу знати, а вже тоді виховувати. Пізнання особистості дитини треба розпочинати з вивчення її стану здоров’я, атмосфери в сім’ї, оточення, в якому вона живе, розуміння світу дитинства, уваги та любові до кожної дитини, незалежно від її успіхів у навчанні. Кожна дитина має право на успіх.

     Вчителі через літературні твори доносили такі складні філософські поняття і цінності, як людина, час, родина, взаємозалежність людей і природи, любов до Батьківщини, добро і зло, краса і потворність, вдячність і невдячність, праця, пізнання, творчість та інші.

    Якщо говорити про сучасну освіту, про розвиток творчої й креативної особистості школяра, розпочати необхідно з особистості вчителя.  

     Якщо особистість учителя викликає повагу, захоплення, довіру учнів – вони знатимуть і любитимуть його предмет.                             

     В  2021/2022 н.р. заклад закінчили  59 дітей : 22 учні з початкової школи, 37 учнів – з 5-9 класах.  

     Протягом   навчального року адміністрацією школи були створені належні умови для навчання учнів та роботи педагогічного колективу, обслуговуючого персоналу.

     За підсумками 2021/2022 навчального року  із 59 учнів 1-9-х класів:

  • учні 1-4-х класів оцінені вербально;

  • учні 5-9-х класів атестовані з усіх предметів за 12-бальною шкалою оцінювання навчальних предметів;

  • всіх учнів 1-8 класів переведено до наступних класів;

      Мають високий рівень навчальних досягнень  5 учнів – Козаков Максим                (5 кл.),   Проскурніна Вероніка (2 кл.), Функ Анастасія (2 кл.), Фесик Микита(3кл); достатній рівень - 20 учнів -  Люшин Данило (4 кл.); Ляшенко Олена, Федоренко Дмитро, Рядних Валерія (5 кл.); Гуць Марина, Книш Сніжана, Цвіренко Олександр, Сесякіна Анастасія, Казначєєва Єлізавета, Нестеренко Нікіта (6 кл.); Дудник В., Тацюн Софія, Тацюн Юлія, Мощенський Ілля (7 кл.), Рекало Діана, Квартник Дар’я, Дмитренко Рімма (8 кл.). 

      Вже не один рік педколектив працює над проблемою «Розвиток ключових компетентностей учнів, підвищення рівня їх соціалізації та адаптації до життя в громадянському суспільстві шляхом удосконалення навчально-виховного процесу на інноваційній основі». Головним центром педагогічного процесу були шкільні методичні об’єднання, які виробляли стратегію всієї роботи, сприяли забезпеченню результативності, прогностичності, системності, комплексності, диференційованості особистісного підходу як до об’єктів, так і до суб’єктів навчання й виховання.

      Педагогічний колектив школи налічує 14 учителів. Вони мають такі кваліфікаційні категорії:

  • спеціаліст вищої категорії - 6

  • спеціаліст І категорії - 6

  • спеціаліст II категорії - 1

  • спеціаліст - 1

    В закладі  за активної участі та співпраці досвідчених педагогів з адміністрацією закладу намагались проводити  предметні тижні, методичні засідання тощо. Для ефективного впровадження сучасних методичних напрацювань у закладі.  Проблема школи була опрацьована кожним учителем шляхом самоосвіти й активною участю у роботі шкільних методичних об’єднань. Протягом навчального року працювали чотири шкільних методичних об’єднання, де зосереджені всі необхідні матеріали. В гімназії працює комп’ютерний клас, який підключений до  мережі Інтернет, працює мережа Wi-Fi, яка доступна кожному здобувачу освіти.

     Адміністрація закладу велику увагу приділяє організації роботи шкільних методичних об’єднань. У школі ефективно працювали  такі методичні об’єднання : 

  • вчителів початкових класів,

  • учителів-філологів, 

  • учителів природничих дисциплін, 

  • класних керівників

     Результативною була робота всіх методичних об’єднань. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи по проблемах, зросла їх педагогічна майстерність. 

     Педагоги закладу йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. Адміністрація школи наполегливо працює над тим, щоб з кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджувало все більше і більше педагогів школи. Крім інформаційно-комунікаційних технологій використовуються у навчально-виховному процесі також проектно-рефлексивні, модульні технології, технології продуктивного навчання та інші інтерактивні методики. 

     Враховуючи інструктивно-методичний лист Міністерства освіти і науки України від 26.06.2021 №1-9/409 «Про організацію інклюзивного навчання в закладах освіти у 2021/2022 н.р.», висновку комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини КЗ «Богодухівський інклюзивно-ресурсний центр Богодухівської районної ради Харківської області»   Навчального плану закладу освіти на 2021/2022 навчальний рік, заяви батьків, за погодженням з профспілковим комітетом закладу (протокол від 30 серпня 2021 року №71), з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, в минулому навчальному році продовжив працювати клас з інклюзивною формою навчання для Ліхольота Володимира, учня з особливими освітніми потребами.

      У 2021/2022 навчальному році адміністрація закладу організувала атестацію педагогічних працівників. Атестувалося 3 учителів закладу. За результатами атестації  двом педагогам підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії», одному підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії». Адміністрація закладу протягом року вивчала роботу цих вчителів, коригувала їх діяльність, сприяла їхній участі у   проведенні семінарів. 

      Учителі закладу активно залучаються до роботи у засіданнях творчих та ініціативних груп, науково  - практичних конференціях тощо. 

За вимогою дирекції закладу педагоги закладу, які атестуються та інші досвідчені вчителі обов’язково друкують свої розробки на сайтах в мережі Інтернет

     Протягом 2021/2022 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага  приділялася охопленню дітей навчанням, але в зв’язку з поширенням COVID-19 та настанням воєнного стану учні навчались дистанційно.   

    Адміністрація закладу активно сприяє участі учнів у міжнародних інтерактивних учнівських конкурсах. Для ефективної організації цих конкурсів призначені шкільні координатори з числа учителів відповідного фаху. 

     Дирекція закладу велику увагу приділяє організації роботи  з обдарованими дітьми, як основному показнику навчально-виховної діяльності. Велика заслуга в цьому вчителів, які готували дітей до конкурсів.   У школі   розроблені основні напрями та завдання роботи з обдарованими , складений план виховної роботи для реалізації програми ,,Обдарована дитина” , в якому враховано, що поняття ,,обдарованість ” поєднує природні, інтелектуальні, творчі, спортивні здібності, які сприяють глибокому розумінню навколишнього світу, окремих напрямів науки і як результат – високий рівень самореалізації кожного учня. Ведеться картка обдарованої дитини , кожен класний керівник має інформацію про дітей класу відносно здібностей всіх учнів в класі.

      Значна увага в закладі приділяється  якості навчальної діяльності педагогів. Від ефективності організації та управління навчально-виховним процесом у закладі залежить і успішність учнів. Порівняно з минулим роком вона помітно зросла. 

       На виконання річного плану роботи закладу в жовтні –листопаді  2021 року в закладі були проведенні олімпіади з української мови, математики, інформатики, фізики, історії, правознавства, географії, хімії, біології, англійської мови,   російської мови і  літератури.    

    Олімпіади були проведені за завданнями, складеними вчителями – предметниками і погодженими відповідними членами журі.

    Наші вихованці  брали участь у районних конкурсах малюнків, « Великодня писанка»,  Всеукраїнських конкурсах з математики «Кенгуру», історичному «Лелека», правознавчому « Совеня», фізичному « Левеня».    Вже не один рік наші учні є учасниками конкурсу «МАН-Юніор Ерудит» в номінації «Історик», а в цьому навчальному році стали учасниками і в номінації «Еколог».

    Учні нашої школи були забезпечені гарячим харчуванням. Учні 1-4 класів харчувалися безкоштовно, а 5-9 класів - за кошти батьків.

    Протягом опалювального сезону підтримувався температурний режим, що відповідав санітарно-гігієнічним нормам.

    Всі учні були забезпечені підручниками.

    Здійснювався підвіз учнів до школи з с.Вертіївки, с.Ріпки та селища Горького.

    Велика вдячність і батькам. Саме вони створюють затишок у класних кімнатах для своїх дітей.

    Бажаю усім Вам ще довгі роки працювати надалі, дотримуючись методики НУШ, виховувати нове покоління нашої молодої держави.   

    Хочу висловити щиру подяку усім освітянам за повсякденну наполегливу роботу, відданість обраній справі, уміння успішно реалізувати всі плани та починання.

    Бажаю усім присутнім щастя, здоров’я, тепла, натхнення, творчої праці. Хай кожен день приносить Вам і Вашим близьким радість і задоволення. Хай панує мир, злагода та добробут у Ваших оселях.    

Протокол

звітування директора Комунального закладу «Сазоно-Баланівська гімназія» Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області перед педагогічним колективом та громадськістю від 07.06.2022 року

 

ПРИСУТНІ:

  • представники колективу закладу освіти18 чол.

  • батьки – 10 чол.

 

Порядок денний:

  1. Звітування директора гімназії Жанни Карпенко про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю щодо підвищення рівня організації освітнього процесу у закладі освіти, ужиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріальної інфраструктури школи, залучення додаткових джерел фінансування та їх використання, ужиті заходи щодо забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами, залучення педагогічної та батьківської громадськості, співпрацю з громадськими організаціями.

  2. Виступи членів педагогічного колективу, батьківської громадськості.

  3. Оцінювання діяльності керівника школи шляхом  голосування членами педагогічного колективу , батьківського комітету та результатами звіту керівника.

 

Вибори голови та секретаря зборів.

Пропозиція: головою зборів обрати заступника директора з навчально-виховної роботиЖИРЯКОВУ Н.В.,

секретарем –асистента вчителя   РЕКАЛО О.В.

Результати голосування: одностайно.

 

Вибори лічильної комісії.

ЖИРЯКОВА Н.В.  повідомила присутнім про необхідність обрання лічильної комісії.

Було запропоновано обрати лічильну комісію у складі 3 осіб:

  • ШАФОРОСТОВА Л.І.

  • ГУЦЬ Н.М.

  • СТЕЦЕНКО Н.Т.

Результати голосування: одностайно

  1. Слухали: звіт директора гімназії КАРПЕНКО Ж.М., в якому вона проаналізувала свою діяльність у 2021/2022 навчальному році.

Жанна Миколаївна проінформувала про:

  • Організацію освітнього процесу в закладі освіти.

  • Методичну роботу.

  • Забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами.

  • Рівень навчальних досягнень учнів у школі.

  • Роботу з обдарованими дітьми.

  • Виховну роботу.

  • Соціальний захист дітей.

  • Охорону праці в школі.

  • Матеріальну інфраструктуру, потреби.

  • Завдання на 2022/2023 навчальний рік.

(звіт додається)

  1. Виступили:

- ЖИРЯКОВА Н.В.,  заступник директора з НВР, відзначила, що директор школи користується повагою серед працівників школи, учнів, батьків. Колектив школи під її керівництвом працює стабільно, злагоджено, виконуючи основні завдання школи. Вона створює всі умови для підвищення якості освітніх послуг, які надає школа сьогодні. Запропонувала визнати роботу Карпенко Ж.М. задовільною.

- ВОРОПАЙ Л.М. , вчитель закладу загальної середньої освіти, вона відмітила, що Жанна Миколаївна зарекомендувала себе як умілий організатор і хороший керівник. Сумлінно і відповідально відноситься до своїх обов’язків керівника. Завдяки її вмілому керівництву  кожен член педагогічного колективу почувається на роботі невимушено і впевнено. Дисциплінована, тактовна, з повагою ставиться до колег, учнів і батьків. Вважає роботу директора школи задовільною

- СТЕЦЕНКО Н.Т., вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти, відмітила, що Жанна Миколаївна - креативний керівник, наполегливо та планомірно працює з педколективом щодо вирішення навчально-виховних завдань. Вона вмілий керівник, гарний господар. Постійно займається благоустроєм школи, вимоглива до себе і підлеглих і в той же час готова прийти на допомогу кожному вчителеві, учневі і батькам. Завжди вислухає, дасть пораду, як краще поводитися в тій чи іншій ситуації. Визнала роботу директора задовільною.

- ВОРОПАЙ Н.М., голова батьківського комітету школи відзначив, що директор тісно співпрацює з батьківським комітетом. На засіданнях батьківського комітету керівник школи постійно звітує про розвиток шкільної освіти, про проблеми навчання і виховання школярів. Зроблена велика робота з благоустрою школи, щороку батьки допомагають проводити поточні ремонти, зміцнювати матеріальну базу кабінетів. Це стало можливим завдяки вмілому керівництву директора школи, її наполегливості, цілеспрямованості. Протягом навчального року спільно з батьками, педагогами і учнями проведені родинні свята, спільні проекти, зустрічі, звіти. У школі створені всі умови для навчання та відпочинку дітей. Запропонувала визнати роботу директора задовільною.

 

Слухали: ЖИРЯКОВУ Н.В., голову зборів, яка підвела підсумок звітування і  всім присутнім було запропоновано взяти участь у відкритому голосуванні, в ході якого оцінити задовільність чи незадовільність діяльності керівника школи, після чого члени рахункової комісії підрахували кількість голосів, а голова засідання  підвила  підсумок звітування та повідомила присутніх про результати голосування.

 

 

Ухвалили:

1.Визнати роботу КАРПЕНКО Ж.М., директора гімназіїзадовільною                        (за результатами відкритого голосування одноголосно).

 

 

Голова зборів                                     Н.ЖИРЯКОВА

Секретар зборів:                                  О.РЕКАЛО

   


 
 

                 

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.