До складу ШМО входять:
- Учитель української мови та літератури Колмик Л. В. (керівник ШМО)
- Учитель української мови та літератури Вєтрова Т.С.
- Учитель історії та правознавства Найпак Т.В.
- Учитель англійської мови Каландія О.В.
Усі вчителі-предметники намагаються удосконалювати традиційні форми та методи навчання в по можливості запроваджують нові освітні технології. Вони чітко усвідомлюють пріоритетне значення гуманітарних наук у вихованні особистості та громадянина. Учителі-предметники впроваджують інтерактивні технології, ігрові моменти, елементи пошуку, дискусії, рольові ігри, щоб зробити уроки більш цікавими. Школа працює над освітньою проблемою «Вдосконалення навчально-виховного процесу шляхом диференціації навчання, впровадження нових педагогічних технологій». Кожен вчитель визначив свою освітню проблему, яка так чи інакше пов’язана із загальношкільною. У вчителя Воропай Л.М.: «Удосконалення уроку через впровадження особистісно зорієнтованої системи навчання та виховання»; у вчителя Колмик Л.В. – «Синтез мистецтв на уроках зарубіжної літератури»; у вчителів Каландії О.В. «Рольові та дидактичрі ігрина уроках англійської мови», Найпак Т.В. – «Ігрові моменти на уроках історії».
Учителі впроваджують ігрві моменти, організовують інтелектуальні ігри, застосовують елементи пошуку, дискусій, рольові ігри. Все більш актуальною стає проблема компетентісно орієнтованого підходу до розвитку культурних цінностей на уроках гуманітарного циклу.
ШМО вчителів гуманітарного циклу – згуртований колектив креативних педагогів, які часто самостійно розробляють свої предметні та виховні заходи, постійно підвищують свій фаховий рівень, беруть активну участь у роботі районних МО, регулярно та вчасно проходять курси підвищення кваліфікації та систематично займаються самоосвітою. Передплачують фахові видання, обговорюють новинки методики.
Учитель української мови та літератури Воропай Л.М. проводить позакласну роботу ( літературні вечори, свята, літературні світлиці, народознавчі заходи). Усім запам’яталися її цікаві заходи до ювілеїв Бориса Грінченка, Лесі Українки, Григорія Сковороди, Бориса Олійника, Андрія Малишка, Івана Франка. Цікаво пройшли позакласні заходи до Дня закоханих, флешмоб до Дня вишиванки, Андріївські вечорниці. За добре сплановану систему заходів до 200-річчя Тараса Шевченка, де взяли участь усі вчителі-гуманітарії, школа отримала диплом. В рамках ювілею було обладнано «Шевченківські світлицю», проведено «Шевченківські березини» з конкурсами на кращого читця віршів, з грою «Що? Де? Коли?», з «Шевченківським брейн-рингом». Було подано гарні роботи на шкільну та районну виставку поробок і колажів, виготовлено ювілейні газети в кожному класі.
До 160-річчя Івана Франка члени ШМО розробили такі заходи:
- «Казковий КВК» (Воропай Л.М.)
- «Іван Франко у перекладах світових поетів» (Колмик Л.В.)
- «Історична доба у творах Франка» та «Конкурс рефератів» (Найпак Т.В.)
Для РМО вчителі підготували розробки і виступи (Колмик Л.В. – про методичну новинку «Кросенс», Воропай Л.М. – урок ПЧ «Сучасна патріотична поезія часів майдану і АТО»).
Учитель Колмик Л.В. часто працює на уроці з ноутбуком, демонструє учням презентації на навчальні відео. Учитель англійської мови Каландія О.В. використовує дуже багато дидактичного матеріалу. Ігри, розваги, пісні англійською мовою. Учитель Найпак Т.В. проводить уроки-брейн-ринги, квести з історії та правознавства ( «Ми знаємо свої права», «Правознавці на рибалці» тощо).
Учні школи включилися в Всеукраїнські ігри «Соняшник», «Лелека», «Кришталева сова», а в цьому навчальному році спробували свої сили у грі з зарубіжної літератури «Sunflauer». Так, за участь у грі «Соняшник» діти одержували дипломи і Всеукраїнського, і регіонального рівнів, різні призи і подарунки. Вчителі залучають дітей до участі у шкільних та районних предметних олімпіадах, у Міжнародному конкурсі творчої молоді ім. Т. Шевченка. Учні Дудник А., Рекало Д., Курілова Ю, Малишева М. займали призові місця.
Члени ШМО серйозно працювали над підбором дидактичного матеріалу, що сприяв вихованню у школярів любові до України, до сімейних цінностей, до батьків, формував зацікавлення навчанням, виробляв необхідні компетентності з різних предметів. Вчителі вивчали положення «Нової української школи», активно обговорюють новинки методики, проводять заходи з національно- патріотичного виховання, обговорили зміни в Новому українському правописі.
Пріоритетним завданням роботи вчителів-гуманітаріїв є підвищення якості знань, мотивації до навчання, пожвавлення позакласного читання з української та зарубіжної літератури.
ШМО вчителів гуманітарного циклу допомагає предметникам вдосконалювати свій фаховий рівень, тримати руку на пульсі сучасних методик.