СТАТУТ ОРГАНУ САМОВРЯДУВАННЯ „ШКІЛЬНЕ МІСТЕЧКО”
( ПРИЙНЯТИЙ 15листопада 2010 року )
РОЗДІЛ 1
ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ
- Орган самоврядування „ ШКІЛЬНЕ МІСТЕЧКО ” створене на добровільних засадах самодіяльним об’єднанням дітей .
- У своїй діяльності об’єднання керується даним Статутом .
- Найвищим органом влади учнівського самоврядування є загальношкільні збори, які проводиться раз на рік.
- На період між загальношкільними зборами, керівництво учнівським самоврядуванням здійснюється учнівською радою .
- Учнівське самоврядування має двоступеневу структуру: загальношкільну і класну , з чітким взаємозв’язком органів учнівського самоврядування класів із загальношкільними , тобто перші підпорядковуються останнім, а педколектив школи здійснює консультативне педагогічне керівництво органами учнівського самоврядування обох рівнів.
РОЗДІЛ 2
УЧНІВСЬКА РАДА
- Учнівська рада – найвищий виконавчий орган учнівського самоврядування, робота якого спрямована на розвиток учнівської ініціативи, дисципліни та особливостей у відповідності до задоволення своїх потреб та інтересів.
- Учнівська рада обирається на загальних зборах і підзвітна їм один навчальний рік.
РОЗДІЛ 2 1
СТРУКТУРА УЧНІВСЬКОЇ РАДИ
- Учнівська рада складається з 12 членів, по одному з 3-4 класів та по два з 5-9класів .
- З членів обирається голова і заступник , радники центрів . Вибори проводяться на організаційному засіданні відкритим голосуванням. Кандидат вважається обраним на посаду , якщо за нього проголосувало більшість голосів.
- Учнівська рада включає в себе такі центри :
- центр «Знання»;
- центр «Добрі справи»;
- центр «Еколог»;
- центр «Правознавець» ;
- центр «Народознавець»;
- центр «Дозвілля»
Голова і заступник учнівської ради не є членами центрів. Кожен центр
складається з 3- 4 чоловік: радник центру його заступник та члени .
РОЗДІЛ 2 . 2
ПОВНОВАЖЕННЯ ЧЛЕНІВ
- Голова здійснює загальний контроль за виконавською дисципліною, координує роботу центрів, проводить засідання учнівської ради .
- Заступник голови учнівської ради здійснює роботу по активізації діяльності центрів , контролює виконання рішень засідань учнівської ради, є керівником шкільного інформаційного агентства, планує його роботу , здійснює оформлення матеріалів . У разі відсутності голови виконує його обов’язки .
- Радник центру звітує на засіданні учнівської ради . Систематично проводить роботу і подає заступникові інформацію про її виконання.
У спеціальному зошиті здійснюється облік роботи центрів, запланована
робота центру .
- Центр «Знання» . Планує роботу центру разом з головою учнівської ради , педагогом –організатором та заступником директора школи з навчально-виховної роботи. Забезпечує простір для ініціативи , творчості , самодіяльності учнів у навчально- пізнавальній діяльності. Звітує перед учнівською радою про участь учнів школи конкурсах шкільного, районного та обласного рівнів ; участь учнів школи в очних та заочних предметних олімпіадах .
Організовує учнівський лекторій де проходять заняття для учнів які відстають з предметів..
- Центр «Правознавець». Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором , заступником директора школи з виховної роботи . Сприяє підвищенню рівня культури поведінки . Піклується про виховання у школярів свідомої дисципліни , підтримування порядку в школі . Координує роботу класних центрів дисципліни і порядку. Здійснює контроль за відвідуванням школи учнів з неблагонадійних родин та учнів схильних до правопорушень. Контролює чергування по школі та висвітлювання результатів чергування Пропагує норми правил культурної поведінки в громадських місцях .
- Центр «Еколог» . Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором , вчителями географії та природознавства , класними керівниками . Пропагує здоровий спосіб життя серед учнів. Організовує роботу з профілактики правопорушень, профілактики й подолання шкідливих звичок . Сприяє підготовці та проведенню заходів спортивно-оздоровчого напрямку . Піклується про рекламу в проведенні спортивних змагань , забезпечує їх висвітлення в шкільній пресі . Залучає учнів школи до участі в екологічній акції, турбується про вчасне висвітлення результатів участі учнів школи в акції .
- ? Центр «Народознавець». Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором , заступником директора школи з виховної роботи .Вивчає громадську думку шкільного життя ,створює інформацій-ний банк про життя класних колективів .Співпрацює з шкільним інформа- ційним агентством газети „Шкільний дзвінок”.Рекламує діяльність цент- рів учнівської ради. Збирає матеріали для оформлення літопису школи . Контролює діяльність інформаційних центрів класних колективів .Проводить огляди – конкурси літописів та інформаційно- рекламних вісників класних колективів . Відповідає за систематичність випуску „ Шкільного телетайпу”, за вчасну зміну матеріалів на стендах в вестибюлі школи .
- Центр «Добрі справи» . Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором , класними керівниками 1-9 класів, заступником директора школи з навчально-виховної роботи . Співпрацює з головою ради друзів калинят. Піклується про співпрацю з учнями початкової ланки та організацію шефської роботи . Здійснює рейд- перевірки в 1-4 класах по стану збереження підручників, перевірку зовнішнього вигляду школярів. Організовує та проводить рухливі, розважальні ігри під час перерв . Допомогає вчителям у підготовці до свят. Допомагає в організації та проведенні гри-подорожі по Калиновій країні , приймає участь в акціях милосердя.
- Центр «Дозвілля» . Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором , заступником директора школи з виховної роботи . Організовує змістовне дозвілля школярів з урахуванням їхніх інтересів. Залучає учнів школи до підготовки та проведення творчих справ , свят, фестивалів, конкурсних розважальних програм . Контролює систематичність екскурсійно- краєзнавчої роботи. Піклується про естетичне виховання школярів, розвиток їхніх художніх здібностей. Організовує цікаві зустрічі, вечори відпочинку, дискотеки , бере участь в оформленні приміщень перед початком виховних заходів.
РОЗДІЛ 3
ФОРМИ РОБОТИ
- Засідання учнівської ради проводиться згідно плану не рідше два рази на місяць.( другий і четвертий тиждень місяця) Протоколи ведуться як підсумок місячної роботи учнівської ради .
- При виникненні проблем , які потребують негайного вирішення, учнівська рада засідає частіше. Рішення учнівської ради заслуховуються на шкільній лінійці .
- Шкільні лінійки ) проводяться раз в два тижні . На лінійку виносяться питання : звіти чергових класів, повідомлення про діяльність школи на наступні два тижні, застосування методів заохочення та покарання, щодо конкретних вчинків , проведення підсумків щодо справ, які відбувалися в школі ; святкові лінійки .
ОБЛІК РОБОТИ
- Учнівська рада проводить роботу з учнями,використовуючи різні форми: колективні , індивідуальні .
- Облік роботи центрів проводиться в окремому зошиті, а також на стендах „ Шкільний телетайп”, „Експрес –інформація”,Об’єднання „Шкільне містечко”
- Методи заохочення і покарання визначенні Статутом школи.
- До покарань учнівською радою вводяться такі форми: зауваження членів учнівської ради, розгляд питання центром, розгляд учнівською радою і висвітлення у „Шкільному телетайпі”, в газеті „ Шкільний Дзвінок”.
- Заохочення мають такі форми: подяка на лінійці, нагородження подякою учнівської ради, грамотою дирекції школи, фотографування для розміщення фотографій на стенді ”Кращі учні школи” , „Кращі спортсмени школи”, і т.д., висвітлення результатів у шкільній газеті .
- Учнівська рада має право визначати найактивніші класи у різних видах діяльності школи за навчальний період методом рейтингу, який проводиться позначенням у кольоровій гамі (за кольорами веселки , по участі класних колективів в семи криницях людяності ). Підсумок проводиться кожного семестру у різних номінаціях.(на звання „Зразковий клас”, Громадсько-активний клас”, „Найкращий черговий клас”). Нагородження проводи-
ться на святі останнього дзвоника .
РОЗДІЛ 4
ВЗАЄМОДІЯ УЧНІВСЬКОЇ РАДИ З ІНШИМИ ОБ’ЄДНАННЯМИ І ПЕДКОЛЕКТИВОМ ШКОЛИ
- Директор школи призначає з числа вчителів керівника учнівської ради і консультантів центрів, які мають право дорадчого голосу і допомагають у вирішенні проблем , спрямовують роботу учнівської ради.
- Члени учнівської ради доводять інформацію в класах . Відповідальність за рішення лягає на конкретного виконавця , контроль за старостою. Староста підзвітний учнівській раді .
- Учнівська рада тісно співпрацює з гуртками та спортивними секціями, які діють в школі , сприяє поширенню інформації про них .
РОЗДІЛ 5
ВИБОРИ
- Члени учнівської ради обираються на класних зборах шляхом відкритого голосування простою більшості голосів на альтернативній основі .
- Голову , заступника, радників центрів - на організаційному засіданні учнівської ради простою більшості голосів на альтернативній основі .
- Голова може мати план діяльності у випадку його обрання .
РОЗДІЛ 5 .1
ПЕРЕВИБОРИ І ПОЗБАВЛЕННЯ ЧЛЕНСТВА В УЧНІВСЬКІЙ РАДІ
- У випадку несистематичного виконання членами учнівської ради своїх обов’язків і не реагування на зауваження інших членів, щодо покращення своєї роботи .
- У випадку коли член учнівської ради порушує правила для учнів школи і не реагує на зауваження .
- У разі переїзду (зміни місця проживання ) чи переходу до іншої школи .
- Згідно з статті 35 розділу 5 учні класу повинні обрати нового члена учнівської ради не пізніше одного місяця з часу виключення. До цього часу староста класу суміщає і членство в учнівській раді .
РОЗДІЛ 6
КЛАСНІ ЗБОРИ
- Класні збори – найвищий виконавчий орган , який збирається в міру потреби , але не рідше одного разу на місяць .
- На зборах розглядаються питання , що стосуються життя класу: планування роботи , заохочення і покарання окремих учнів , обговорення діяльності класу ( звіти активу класу) , шляхи покращання роботи та інше .
- На класні збори можуть бути запрошені батьки , вчителі-предметники , інші члени учнівської ради .
- Класні збори можуть вносити пропозиції , які повинні розглядатися на засіданнях учнівської ради ,з повідомленням про своє рішення на лінійці.
- Головою зборів є староста .
44. Матеріали зборів фіксує секретар , який обирається на навчальний рік
РОЗДІЛ 7
ШЛЯХИ АКТИВІЗАЦІЇ РОБОТИ УЧНІВСЬКОЇ РАДИ
- Створення „Школи лідера ” .
- Проведення психологічною службою анкетувань, які сприяють виявленню тенденцій розвитку самоврядування .
- Включення в перелік питань засідань учнівської ради положень, які дають змогу активізувати діяльність учнівської ради .
- Нестандартні підходи до форм роботи .
Положення статуту можуть бути змінені з ініціативи зборів класу, загальношкільних зборів, якщо за них проголосує 2\3 усіх учасників