Новини проекту
МОН рекомендує обговорити питання інформатизації та комп'ютеризації освітнього процесу
МОН рекомендує обговорити питання інформатизації та комп'ютеризації освітнього процесу
"Зухвалі" – новий український mind-and-body проект для дітей від 6 до 14 років, що поєднує спорт та навчання.
Запрошуємо у галерею-музей «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Формування звітів
Запрошуємо в МійКлас
Екскурсійна програма для літніх таборів та дитячих садків
Навчання сервісам Е -schools - тренінги в Одесі. Сертифікати.
Всеукраїнський благодійний фонд «Паросток»
Вивчення англійської на Мальті з GV Malta. Груповий тур з керівником
З Великоднем!
Результати I етапу розіграшу "Інтернет Весна"
Продовження акції "Інтернет Весна"
ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА ЧЕТВЕРТУ НАЦІОНАЛЬНУ (НЕ)КОНФЕРЕНЦІЮ EDCAMP UKRAINE 2018
Вітаємо з святом!
УВАГА! АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!
АКЦІЯ «Інтернет Весна»
Як відбуватиметься конкурс на посаду керівника закладу освіти
Оприлюднено постанову Уряду про підвищення оплати праці педагогічних працівників
Результати акції "Сучасний Класний Керівник"
Збільшено кількість призів в акції «Сучасний класний керівник»
Розпорядження КМУ "Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році"
Урок без дати
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Шановні користувачі, вітаємо вас з з Днем святого Миколая!
АКЦІЯ!!! «Сучасний Класний Керівник»
Ми навчаємо студентів педуніверситетів роботі з сервісами «E-school»
Сайт та пошукові системи
БЕЗКОШТОВНО!!!
Перелік обов’язкової інформації на веб-сайті закладу освіти
Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого Закону України “Про освіту”
12-13 жовтня 2017 року відбулось засіданні секції з питань освіти Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування
6.10.2017 відбувся 8-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA.
Розпочато реєстрацію учасників конкурсу «Учитель року»
З Днем працівників освіти!
Новий закон «Про освіту» набрав чинності
Зміни на порталі
Конкурс оповідань Хороші зміни в Україні, перший приз 500грн
Переможця знайдено!
Портал e-schools.info схвалено Міністерством освіти і науки України
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

СТАТУТ ОРГАНУ САМОВРЯДУВАННЯ „ШКІЛЬНЕ МІСТЕЧКО”

Дата: 30 липня 2017 о 13:08

СТАТУТ ОРГАНУ САМОВРЯДУВАННЯ „ШКІЛЬНЕ МІСТЕЧКО”  

( ПРИЙНЯТИЙ 15листопада 2010 року )

 

РОЗДІЛ 1

 

ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ

 

 1. Орган самоврядування „ ШКІЛЬНЕ МІСТЕЧКО ” створене на добровільних засадах самодіяльним об’єднанням дітей .
 2. У своїй діяльності об’єднання керується даним Статутом .
 3. Найвищим органом влади учнівського самоврядування  є загальношкільні збори, які проводиться раз на рік.
 4. На період між   загальношкільними зборами, керівництво учнівським самоврядуванням здійснюється учнівською радою .
 5. Учнівське самоврядування має двоступеневу  структуру: загальношкільну і класну , з чітким взаємозв’язком органів учнівського самоврядування класів із загальношкільними , тобто перші підпорядковуються останнім, а педколектив школи здійснює консультативне педагогічне керівництво органами учнівського самоврядування обох рівнів.

 

 РОЗДІЛ 2

УЧНІВСЬКА   РАДА

 1. Учнівська рада – найвищий виконавчий орган учнівського самоврядування, робота якого спрямована на розвиток учнівської ініціативи, дисципліни  та особливостей у відповідності до задоволення своїх потреб та інтересів.
 2. Учнівська рада обирається на загальних зборах і підзвітна їм один навчальний рік.

 

РОЗДІЛ 2  1

СТРУКТУРА УЧНІВСЬКОЇ РАДИ

 1. Учнівська рада складається з  12  членів, по одному з  3-4  класів та по два з       5-9класів .
 2. З членів обирається голова і заступник , радники центрів . Вибори проводяться на організаційному засіданні відкритим голосуванням. Кандидат вважається обраним на посаду , якщо за нього проголосувало більшість голосів.
 3. Учнівська рада включає в себе такі центри :
  •  центр «Знання»;
  • центр «Добрі справи»;
  • центр «Еколог»;
  •  центр  «Правознавець» ;
  • центр    «Народознавець»;
  • центр «Дозвілля»

            Голова і заступник учнівської ради не є членами центрів. Кожен центр    

            складається з  3- 4  чоловік: радник центру його заступник та члени .

 

 

 

 

РОЗДІЛ 2 . 2

ПОВНОВАЖЕННЯ ЧЛЕНІВ

 1. Голова здійснює загальний контроль за виконавською дисципліною, координує роботу центрів, проводить засідання учнівської ради .
 2. Заступник голови учнівської ради здійснює роботу по активізації діяльності центрів , контролює виконання  рішень засідань учнівської ради, є керівником шкільного інформаційного агентства, планує його роботу , здійснює оформлення матеріалів . У разі відсутності голови виконує його обов’язки .
 3. Радник центру звітує на засіданні учнівської ради . Систематично проводить роботу і подає заступникові інформацію про її виконання.

     У спеціальному зошиті здійснюється облік роботи центрів, запланована    

     робота центру .

 1.   Центр «Знання» .  Планує роботу центру разом з головою учнівської ради , педагогом –організатором та заступником директора школи з навчально-виховної роботи.  Забезпечує простір для ініціативи , творчості , самодіяльності учнів у навчально- пізнавальній діяльності. Звітує перед учнівською радою про участь учнів школи   конкурсах шкільного, районного  та обласного рівнів ; участь  учнів школи  в очних та заочних предметних олімпіадах .

Організовує   учнівський лекторій де проходять заняття для учнів які відстають з предметів..

 1. Центр «Правознавець».  Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором  , заступником директора школи  з виховної роботи . Сприяє підвищенню рівня культури поведінки . Піклується про виховання у школярів свідомої дисципліни , підтримування порядку в школі . Координує  роботу класних  центрів дисципліни і порядку. Здійснює контроль  за відвідуванням  школи учнів з неблагонадійних родин та учнів схильних до правопорушень. Контролює чергування по школі та висвітлювання результатів чергування Пропагує норми правил культурної  поведінки в громадських місцях .
 2. Центр «Еколог» .  Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором  ,  вчителями географії та природознавства ,  класними керівниками . Пропагує здоровий спосіб життя серед учнів. Організовує роботу з профілактики правопорушень, профілактики й подолання  шкідливих  звичок .  Сприяє підготовці та проведенню заходів спортивно-оздоровчого напрямку . Піклується про рекламу в проведенні спортивних змагань , забезпечує їх висвітлення в шкільній пресі . Залучає учнів школи до участі в екологічній акції, турбується  про вчасне висвітлення результатів участі учнів школи в  акції .
 3. ?  Центр «Народознавець». Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором  , заступником директора школи  з виховної роботи .Вивчає громадську думку шкільного життя ,створює інформацій-ний банк про життя класних колективів .Співпрацює з шкільним інформа- ційним агентством газети „Шкільний дзвінок”.Рекламує діяльність цент-  рів учнівської ради. Збирає матеріали для оформлення літопису школи . Контролює діяльність інформаційних центрів класних колективів .Проводить огляди – конкурси літописів  та інформаційно- рекламних вісників класних колективів . Відповідає за систематичність випуску „ Шкільного телетайпу”, за вчасну зміну матеріалів на стендах  в вестибюлі  школи .
 4.   Центр «Добрі справи»   . Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором  , класними керівниками 1-9 класів, заступником директора   школи з навчально-виховної роботи   . Співпрацює з головою ради друзів калинят. Піклується про співпрацю з учнями початкової  ланки та організацію шефської роботи . Здійснює рейд- перевірки в  1-4 класах по стану збереження підручників, перевірку зовнішнього вигляду    школярів. Організовує та проводить рухливі, розважальні ігри під час перерв   . Допомогає вчителям у підготовці до свят. Допомагає в організації та проведенні гри-подорожі по  Калиновій країні , приймає участь в акціях милосердя.
 5. Центр  «Дозвілля» .  Планує роботу з головою учнівської ради, педагогом – організатором  , заступником директора школи  з виховної роботи .         Організовує змістовне дозвілля школярів з урахуванням  їхніх інтересів.  Залучає учнів школи до підготовки та проведення  творчих справ , свят, фестивалів, конкурсних розважальних програм . Контролює систематичність екскурсійно- краєзнавчої роботи. Піклується про естетичне виховання школярів, розвиток їхніх художніх здібностей. Організовує цікаві зустрічі, вечори відпочинку, дискотеки , бере участь в оформленні приміщень перед початком виховних  заходів.  

РОЗДІЛ 3

ФОРМИ  РОБОТИ

 1. Засідання учнівської ради проводиться згідно плану не рідше два рази на місяць.( другий і четвертий тиждень місяця) Протоколи ведуться як підсумок місячної роботи учнівської ради .
 2. При виникненні проблем , які потребують негайного вирішення, учнівська рада засідає частіше. Рішення  учнівської ради заслуховуються на шкільній лінійці .
 3. Шкільні лінійки  ) проводяться  раз в два тижні . На лінійку виносяться питання : звіти чергових класів, повідомлення про діяльність школи на наступні два тижні, застосування методів заохочення та покарання, щодо конкретних вчинків , проведення підсумків  щодо справ, які відбувалися в школі ; святкові лінійки .

ОБЛІК  РОБОТИ

 1. Учнівська рада проводить роботу з учнями,використовуючи різні форми: колективні , індивідуальні .
 2. Облік роботи центрів проводиться  в окремому зошиті, а також на стендах                  „ Шкільний  телетайп”, „Експрес –інформація”,Об’єднання „Шкільне містечко”
 3. Методи заохочення і покарання визначенні Статутом школи.
 4. До покарань учнівською радою вводяться такі форми: зауваження членів учнівської ради, розгляд питання центром, розгляд учнівською радою і висвітлення у  „Шкільному телетайпі”, в газеті „ Шкільний Дзвінок”.
 5. Заохочення мають такі форми: подяка на лінійці, нагородження подякою учнівської ради, грамотою дирекції школи, фотографування для розміщення фотографій на стенді ”Кращі учні школи” , „Кращі спортсмени школи”, і т.д., висвітлення результатів у шкільній газеті .
 6. Учнівська рада має право визначати найактивніші класи у різних видах діяльності школи за навчальний період методом рейтингу, який проводиться позначенням у кольоровій гамі (за кольорами веселки , по участі класних колективів  в семи криницях людяності ). Підсумок проводиться кожного семестру у різних номінаціях.(на звання „Зразковий клас”, Громадсько-активний клас”, „Найкращий черговий клас”). Нагородження проводи-

    ться на святі останнього дзвоника .

 

РОЗДІЛ 4

ВЗАЄМОДІЯ УЧНІВСЬКОЇ РАДИ З ІНШИМИ ОБ’ЄДНАННЯМИ І ПЕДКОЛЕКТИВОМ ШКОЛИ

 1. Директор школи призначає з числа вчителів керівника учнівської ради і консультантів центрів, які мають право дорадчого голосу і допомагають у вирішенні проблем , спрямовують роботу учнівської ради.
 2. Члени учнівської ради доводять інформацію в класах . Відповідальність за рішення лягає на конкретного виконавця , контроль за старостою. Староста підзвітний учнівській раді .
 3. Учнівська рада тісно співпрацює з гуртками та спортивними секціями, які діють в школі , сприяє поширенню інформації про них .

РОЗДІЛ 5

ВИБОРИ

 

 1. Члени учнівської ради    обираються  на класних зборах шляхом відкритого голосування простою більшості голосів на альтернативній  основі .
 2. Голову , заступника, радників центрів -  на організаційному засіданні учнівської ради простою більшості голосів на альтернативній  основі .
 3. Голова може мати план діяльності у випадку його обрання .

 

РОЗДІЛ 5 .1

 

ПЕРЕВИБОРИ  І ПОЗБАВЛЕННЯ ЧЛЕНСТВА В УЧНІВСЬКІЙ РАДІ

 

 1. У випадку несистематичного виконання членами учнівської ради своїх обов’язків і не реагування на зауваження інших членів, щодо покращення своєї роботи .
 2. У випадку коли член учнівської ради порушує правила для учнів школи і не реагує на зауваження .
 3. У разі переїзду (зміни місця проживання ) чи переходу до іншої школи .
 4. Згідно з статті 35  розділу 5 учні класу повинні обрати нового члена учнівської ради не пізніше одного місяця з часу виключення. До цього часу староста класу суміщає і членство в учнівській раді .

 

РОЗДІЛ  6

КЛАСНІ  ЗБОРИ

 1. Класні  збори – найвищий виконавчий орган , який збирається в міру потреби , але не рідше одного разу на місяць .
 2. На зборах розглядаються питання , що стосуються життя класу: планування роботи , заохочення і покарання окремих учнів , обговорення діяльності класу    ( звіти активу класу) , шляхи покращання роботи та інше .
 3. На класні збори можуть бути запрошені  батьки , вчителі-предметники , інші члени  учнівської ради .
 4. Класні збори можуть вносити пропозиції , які повинні розглядатися на засіданнях учнівської ради ,з повідомленням про своє рішення  на лінійці.
 5. Головою зборів є староста .

44.   Матеріали зборів фіксує секретар , який обирається на навчальний рік

                                                          

 

РОЗДІЛ  7

ШЛЯХИ АКТИВІЗАЦІЇ РОБОТИ УЧНІВСЬКОЇ РАДИ

 

 1. Створення „Школи лідера ” .
 2. Проведення психологічною службою анкетувань, які сприяють виявленню тенденцій розвитку самоврядування .
 3. Включення в перелік питань засідань учнівської ради положень, які дають змогу активізувати діяльність учнівської ради .
 4. Нестандартні підходи до форм роботи .

Положення статуту можуть бути змінені з ініціативи зборів класу, загальношкільних  зборів, якщо за них проголосує 2\3 усіх учасників

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.