Новини проекту
Екскурсійна програма для літніх таборів та дитячих садків
Навчання сервісам Е -schools - тренінги в Одесі. Сертифікати.
Всеукраїнський благодійний фонд «Паросток»
Вивчення англійської на Мальті з GV Malta. Груповий тур з керівником
З Великоднем!
Результати I етапу розіграшу "Інтернет Весна"
Продовження акції "Інтернет Весна"
ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА ЧЕТВЕРТУ НАЦІОНАЛЬНУ (НЕ)КОНФЕРЕНЦІЮ EDCAMP UKRAINE 2018
Вітаємо з святом!
УВАГА! АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!
АКЦІЯ «Інтернет Весна»
Як відбуватиметься конкурс на посаду керівника закладу освіти
Оприлюднено постанову Уряду про підвищення оплати праці педагогічних працівників
Результати акції "Сучасний Класний Керівник"
Збільшено кількість призів в акції «Сучасний класний керівник»
Розпорядження КМУ "Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році"
Урок без дати
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Шановні користувачі, вітаємо вас з з Днем святого Миколая!
АКЦІЯ!!! «Сучасний Класний Керівник»
Ми навчаємо студентів педуніверситетів роботі з сервісами «E-school»
Сайт та пошукові системи
БЕЗКОШТОВНО!!!
Перелік обов’язкової інформації на веб-сайті закладу освіти
Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого Закону України “Про освіту”
12-13 жовтня 2017 року відбулось засіданні секції з питань освіти Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування
6.10.2017 відбувся 8-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA.
Розпочато реєстрацію учасників конкурсу «Учитель року»
З Днем працівників освіти!
Новий закон «Про освіту» набрав чинності
Зміни на порталі
Конкурс оповідань Хороші зміни в Україні, перший приз 500грн
Переможця знайдено!
Портал e-schools.info схвалено Міністерством освіти і науки України
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Це цікаво знати

Дата: 30 липня 2017 о 17:32, Оновлено 30 липня 2017 о 17:49

Цифри і факти

Село Сазоно -Баланівка  виникло із кількох поселень, поява яких сягає другої половини   XVIII  століття. Хутори,з яких утворилося  майбутнє село,  започаткували переселенці-втікачі з Правобережжя.

Давні документи свідчать, що спочатку  поселення називалося хутором Юнаківка (1764 р.) За давніми оповідями, хутір заснували молоді вояки, яких називали серед воїнського братства юнаками (тобто юними, молодими). Друге тлумачення назви має ономастичний характер: начебто першим осадчим у цій місцевості був козак на прізвище Юнак. Звідси й назва Юнаківка.

Пізніше з 20-40-х років  ХІХ  століття хутір починають називати за рельєфом місцевості- Глибоким.

У 1883 році в хутір Глибокий прибуває багач Віктор Баланівський. У 1920 році хутір було перейменовано на Баланівку. У 1941 році хутір Баланівку об’єднали з хутором Сазони. Звідси й походить подвійна назва поселення - Сазоно-Баланівка.

Сучасне село Сазоно-Баланівка- центр сільської ради- розташоване за 28 км від районного центра м.Богодухова та за 30 км від обласного центра – м.Харкова.

Сільській раді підпорядковані пۥять сіл: Сазоно-Баланівка, Горького, Вертіївка, Крупчине, Ріпки. Більшість населених пунктів - давні поселення, час заснування яких сягає періоду заселення Слобідської України селянами та козаками- втікачами на «слободи».

Територія сільської ради 5127,8 га. У даний час  тут проживає 1103чол. На території Сазоно-Баланівської сільської ради розташовані і працюють один клуб, один Будинок  культури, дві бібліотеки, дві загальноосвітні школи І-ІІ ступенів, три фельдшерських пункти, два магазини, тубсанаторій «Ріпки», ТОВ «Добросмак»,Товариство «Трайгон Фармінг Харків», агрофірма «Світанок», фермерське господарство «Алеся», ПП «Скиба», ПП «Медвєдєв».

Із за близького розташування сіл від м..Харкова на території сільської ради розташувалося пۥять садово-городніх товариств з обласного центру, в яких нараховується до 600 ділянок.

Видатні земляки

Кощій Яків Васильович (1920 р.н.), партизан, Дзюба Іван Афанасійович (1900 р.н.), комісар партизанського загону. У травні 1943 року були схоплені німцями і жорстоко замучені у в`язниці міста Харкова, так і не дізнавшись від них цінної інформації про партизанський загін.

Чернишенко Георгій Павлович (1906 р.н.), проживав у селі Крупчено, працював учителем Сазоно-Баланівської школи, талановитий художник, пейзажист. 1982 році отримав звання заслужений майстер народної творчості України. Його твори порівнюють з музикою, а самого живописця називають «співцем барвистого світу»

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.