Новини проекту
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Результати розіграшу подарунків до дня Святого Миколая
З Днем святого Миколая!
Увага! Пропонуємо цікавий мультимедійний контент!
Запрошуємо взяти участь у роботі конференції!
УВАГА! АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!
Розіграш подарунків для вчителів до Дня святого Миколая!
Програма «Різдвяний табір в Чехії - Німеччини - Австрії»
Результати розіграшу подарунків до Дня працівників освіти!
VTG STUDY Канікули в Празі
VTG STUDY Вступ до творчих ВНЗ
Вітаємо з Днем працівників освіти!
Розіграш подарунків до Дня працівників освіти!
Спільна пропозиція E-Schools та МійКлас
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Першокласники у 2018 році навчатимуться за новим Держстандартом

Дата: 21 березня 2018 о 21:05

 Першокласники у 2018 році навчатимуться за новим Держстандартом

Уряд затвердив Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. Відповідне рішення прийнято на засіданні КМУ 21 лютого 2018 року.

У стандарті визначено загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями: мовно-літературною, математичною, природничою, технологічною, інформативною, соціальною і здоров’язбережувальною, фізкультурною, громадянською та історичною, мистецькою.

Обов’язкові результати показують, що дитина має вміти, знати, розуміти після кожного з 2 циклів навчання в початковій школі — тобто після 2-го та 4-го класу.

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич звернула увагу, що у стандарті, зокрема, закладено загальний результат навчання: «Дотримується норм правової взаємодії». Так, після 2-го класу дитина має «визначати авторство власних робіт. Виявляти повагу до авторства інших осіб». А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися правил використання власних і чужих творів.

Разом зі стандартом приймаються 4 базові навчальні плани. Зокрема, у них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.

Під час створення стандарту спиралися на досвід таких країн, як Фінляндія, Сінгапур, Ірландія, Шотландія, Франція, Канада та Польща, зауважила Міністр.

Окрім того, реформа освіти передбачає навчання всіх педагогів, які братимуть перші класи з 1 вересня 2018 року.

Першокласники - 2018 ходитимуть у школу 12 років

Відтепер середня освіта буде поділена на три рівні, кожен з яких буде завершуватися державною атестацією.

У вересні минулого року Верховна Рада ухвалила "Закон про освіту",тож, починаючи з цього року школярів навчатимуть 12 років. У новому законі передбачений поділ середньої освіти на три рівні: початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п'ять років; профільна середня освіта тривалістю три роки.

При цьому останній (профільний) рівень матиме два напрямки. Перший - академічний - передбачає продовження освіти у вищих навчальних закладах. Другий напрямок - профільний,орієнтований на ринок праці, тобто профільне навчання на основі поєднання змісту освіти та професійного орієнтованого підходу до навчання.
Ще одне нововведення - відтепер після закінчення кожного рівня освіти відбуватиметься державна атестація, яка може проходити, зокрема, у вигляді ЗНО. Навчання учнів за програми дванадцятирічної повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти - з 1 вересня 2018 року;для базової середньої освіти з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти з 1 вересня 2027 року.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.