Новини проекту
Екскурсійна програма для літніх таборів та дитячих садків
Навчання сервісам Е -schools - тренінги в Одесі. Сертифікати.
Всеукраїнський благодійний фонд «Паросток»
Вивчення англійської на Мальті з GV Malta. Груповий тур з керівником
З Великоднем!
Результати I етапу розіграшу "Інтернет Весна"
Продовження акції "Інтернет Весна"
ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА ЧЕТВЕРТУ НАЦІОНАЛЬНУ (НЕ)КОНФЕРЕНЦІЮ EDCAMP UKRAINE 2018
Вітаємо з святом!
УВАГА! АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!
АКЦІЯ «Інтернет Весна»
Як відбуватиметься конкурс на посаду керівника закладу освіти
Оприлюднено постанову Уряду про підвищення оплати праці педагогічних працівників
Результати акції "Сучасний Класний Керівник"
Збільшено кількість призів в акції «Сучасний класний керівник»
Розпорядження КМУ "Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році"
Урок без дати
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Шановні користувачі, вітаємо вас з з Днем святого Миколая!
АКЦІЯ!!! «Сучасний Класний Керівник»
Ми навчаємо студентів педуніверситетів роботі з сервісами «E-school»
Сайт та пошукові системи
БЕЗКОШТОВНО!!!
Перелік обов’язкової інформації на веб-сайті закладу освіти
Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого Закону України “Про освіту”
12-13 жовтня 2017 року відбулось засіданні секції з питань освіти Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування
6.10.2017 відбувся 8-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA.
Розпочато реєстрацію учасників конкурсу «Учитель року»
З Днем працівників освіти!
Новий закон «Про освіту» набрав чинності
Зміни на порталі
Конкурс оповідань Хороші зміни в Україні, перший приз 500грн
Переможця знайдено!
Портал e-schools.info схвалено Міністерством освіти і науки України
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Історія закладу

Дата: 30 липня 2017 о 12:02

Історія 

заснування і розвиток Сазоно-Баланівської ЗОШ І-ІІ  ступенів.

       Сазоно-Баланівська ЗОШ І-ІІ ступенів Богодухівської районної ради Харківської області  була заснована і збудована за ініціативи і коштом земства у х. Глибокому (з 1920 року – х. Баланівка;  з 1941 року   -  с. Сазоно-Баланівка)  у 1907 році. Це  була добротна дерев’яна  будівля, вкрита черепицею, пізніше  обкладена червоною цеглою і  побілена вапном. У приміщенні школи було дві класних кімнати , коридор, учительська та квартира для вчителя. До села приїхала вчителька , яка і стала навчати перших чотирьох учнів нової школи. Термін навчання становив спочатку лише один  рік , згодом навчання тривало чотири роки.

       Станом на початок 1920 року в школі навчався  81 учень, а учителів було вже два.  А у 1925 році у селі працює і школа для дорослого неписьменного населення, в якій опановувало грамоту 10 чоловік. У зв’язку із постійним зростанням кількості учнів та переходом на семирічний термін навчання, приміщення школи  виявилося замалим.  Тому у перші повоєнні роки було зведено ще одну  споруду із розібраної в х. Сазони шкільної будівлі.

       У 1941 році х. Баланівка був об’єднаний із х. Сазони, так виникла нова назва школи  і села  - Сазоно- Баланівська семирічна школа.

       У 1961 році на кошти місцевого колгоспу було збудовано третю  шкільну будівлю. У ній розмістили майстерню з обробки дерева та металу та історико-краєзнавчий музей, створений учителькою історії місцевої школи Стеценко Софією Мусіївною .  Музей був гордістю і окрасою школи, у ньому було зібрано чимало цінних експонатів: старовинні предмети побуту , експонати і документи періоду Великої Вітчизняної війни;    узагальнені відомості про виникнення і розвиток населеного пункту , місцевого колгоспу, зразки грунтів описи рослинного і тваринного світу краю, розповіді про видатних земляків.

Але , на жаль , музей проіснував до 1969 року, так як до школи прибуло близько 80 учнів  с. Горького.  Це сталося після закриття школи у с.Кадниця , де раніше навчалися  ці діти .  Приміщення музею довелося звільнити під класну кімнату. Значна частина експонатів музею  була передана до Богодухівського історико-краєзнавчого музею. На цей час школа вже мала статус восьмирічної. А кількість дітей становила більше 150 чоловік. Учителів було – 11 чоловік.

Під час воєнних дій на території села в період окупації 1941-1943 р.р. будівля основної школи постраждала від вибухів, і  у 2000 році була визнана аварійною. Постало питання про подальшу долю школи у с. Сазоно – Баланівка. За ініціативи і підтримки тодішнього голови РДА Тризни Дмитра Кириловича  у 2002 році школу перевели у відремонтоване і реконструйоване двоповерхове приміщення сільського Будинку культури  та сільської бібліотеки. Так виник єдиний  у районі комплекс: школа-сільський Будинок культури – сільська бібліотека. Ці  три установи тісно співпрацюють під одним дахом, виконуючи важливу суспільну і загальнодержавну справу: навчання і виховання підростаючого покоління, а, отже,  майбутнього України.

Що стосується відомостей про керівників закладу ,  то про перших двох директорів майже нічого невідомо.  З 1957  по 1985 р.р. ( 28 років) школу очолював ветеран  Великої Вітчизняної війни Казенний Іван Ілліч( помер у 2005 році).   З 1985 по  2010 р.р. (25 років) – учениця і вихованка Казенного Івана Ілліча  - Рекало Олександра Володимирівна . З 2010року  і по даний час директор школи – Карпенко Жанна Миколаївна, колишній учитель даної школи.

Станом на 1 січня 2012 року у школі навчається 40 учнів; працює 11 вчителів; 5 чоловік обслуговуючого персоналу.

1 вересня 2017 року школа відзначатиме 15 -літній ювілей роботи у  новому приміщенні.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.