Новини проекту
Як відбуватиметься конкурс на посаду керівника закладу освіти
Оприлюднено постанову Уряду про підвищення оплати праці педагогічних працівників
Результати акції "Сучасний Класний Керівник"
Збільшено кількість призів в акції «Сучасний класний керівник»
Розпорядження КМУ "Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році"
Урок без дати
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Шановні користувачі, вітаємо вас з з Днем святого Миколая!
АКЦІЯ!!! «Сучасний Класний Керівник»
Ми навчаємо студентів педуніверситетів роботі з сервісами «E-school»
Сайт та пошукові системи
БЕЗКОШТОВНО!!!
Перелік обов’язкової інформації на веб-сайті закладу освіти
Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого Закону України “Про освіту”
12-13 жовтня 2017 року відбулось засіданні секції з питань освіти Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування
6.10.2017 відбувся 8-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA.
Розпочато реєстрацію учасників конкурсу «Учитель року»
З Днем працівників освіти!
Новий закон «Про освіту» набрав чинності
Зміни на порталі
Конкурс оповідань Хороші зміни в Україні, перший приз 500грн
Переможця знайдено!
Портал e-schools.info схвалено Міністерством освіти і науки України
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Історія закладу

Дата: 30 липня 2017 о 12:02

Історія 

заснування і розвиток Сазоно-Баланівської ЗОШ І-ІІ  ступенів.

       Сазоно-Баланівська ЗОШ І-ІІ ступенів Богодухівської районної ради Харківської області  була заснована і збудована за ініціативи і коштом земства у х. Глибокому (з 1920 року – х. Баланівка;  з 1941 року   -  с. Сазоно-Баланівка)  у 1907 році. Це  була добротна дерев’яна  будівля, вкрита черепицею, пізніше  обкладена червоною цеглою і  побілена вапном. У приміщенні школи було дві класних кімнати , коридор, учительська та квартира для вчителя. До села приїхала вчителька , яка і стала навчати перших чотирьох учнів нової школи. Термін навчання становив спочатку лише один  рік , згодом навчання тривало чотири роки.

       Станом на початок 1920 року в школі навчався  81 учень, а учителів було вже два.  А у 1925 році у селі працює і школа для дорослого неписьменного населення, в якій опановувало грамоту 10 чоловік. У зв’язку із постійним зростанням кількості учнів та переходом на семирічний термін навчання, приміщення школи  виявилося замалим.  Тому у перші повоєнні роки було зведено ще одну  споруду із розібраної в х. Сазони шкільної будівлі.

       У 1941 році х. Баланівка був об’єднаний із х. Сазони, так виникла нова назва школи  і села  - Сазоно- Баланівська семирічна школа.

       У 1961 році на кошти місцевого колгоспу було збудовано третю  шкільну будівлю. У ній розмістили майстерню з обробки дерева та металу та історико-краєзнавчий музей, створений учителькою історії місцевої школи Стеценко Софією Мусіївною .  Музей був гордістю і окрасою школи, у ньому було зібрано чимало цінних експонатів: старовинні предмети побуту , експонати і документи періоду Великої Вітчизняної війни;    узагальнені відомості про виникнення і розвиток населеного пункту , місцевого колгоспу, зразки грунтів описи рослинного і тваринного світу краю, розповіді про видатних земляків.

Але , на жаль , музей проіснував до 1969 року, так як до школи прибуло близько 80 учнів  с. Горького.  Це сталося після закриття школи у с.Кадниця , де раніше навчалися  ці діти .  Приміщення музею довелося звільнити під класну кімнату. Значна частина експонатів музею  була передана до Богодухівського історико-краєзнавчого музею. На цей час школа вже мала статус восьмирічної. А кількість дітей становила більше 150 чоловік. Учителів було – 11 чоловік.

Під час воєнних дій на території села в період окупації 1941-1943 р.р. будівля основної школи постраждала від вибухів, і  у 2000 році була визнана аварійною. Постало питання про подальшу долю школи у с. Сазоно – Баланівка. За ініціативи і підтримки тодішнього голови РДА Тризни Дмитра Кириловича  у 2002 році школу перевели у відремонтоване і реконструйоване двоповерхове приміщення сільського Будинку культури  та сільської бібліотеки. Так виник єдиний  у районі комплекс: школа-сільський Будинок культури – сільська бібліотека. Ці  три установи тісно співпрацюють під одним дахом, виконуючи важливу суспільну і загальнодержавну справу: навчання і виховання підростаючого покоління, а, отже,  майбутнього України.

Що стосується відомостей про керівників закладу ,  то про перших двох директорів майже нічого невідомо.  З 1957  по 1985 р.р. ( 28 років) школу очолював ветеран  Великої Вітчизняної війни Казенний Іван Ілліч( помер у 2005 році).   З 1985 по  2010 р.р. (25 років) – учениця і вихованка Казенного Івана Ілліча  - Рекало Олександра Володимирівна . З 2010року  і по даний час директор школи – Карпенко Жанна Миколаївна, колишній учитель даної школи.

Станом на 1 січня 2012 року у школі навчається 40 учнів; працює 11 вчителів; 5 чоловік обслуговуючого персоналу.

1 вересня 2017 року школа відзначатиме 15 -літній ювілей роботи у  новому приміщенні.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.