Аналіз роботи
ШМО вчителів природничо – математичного циклу
За звітний період вчителі природничо - математичного циклу продовжують працювати над втіленням в життя науково – методичної проблеми « Створення оптимальних умов для високої ефективності уроку ; розвиток особистості учня і його індивідуальність».
У серпні - вересні 2021 року всі члени методичного об`єднання вивчили лист « Перелік навчальних програм , підручників, навчально – методичних посібників , рекомендованих для використання в основній і старшій школі у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням українською мовою », методичні рекомендації щодо вивчення природничо - математичних дисциплін , обговорили положення концепції « Нової української школи» щодо вивчення природничо-математичних предметів.
Названими документами користувалися при складанні календарних , поурочних планів та при оформленні класних журналів.
У І семестрі було проведено 3 засідання, на яких розглядалися наступні питання :
1. Вивчення єдиних вимог до усного і писемного мовлення учнів.
2. Про підготовку до проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін.
3. Формування творчого мислення на уроках математики.
4. Підведення підсумків участі учнів школи у шкільних та районних олімпіадах.
5. Виховання екологічного способу мислення на уроках біології та географії
6. Розвиток життєвих компетентностей на уроках біології
Вчителі ШМО відвідали та обговорили відкриті уроки з біології у 8 класі ( вчитель Чуб В. М.) на тему « Значення опорно-рухової системи, її будова та функції» ,з математики у 8 класі (вч. Липчанська В.П.) на тему « Теорема Піфагора та її наслідки» , з математики 7 класі (вч. Жирякова Н.В.) на тему : « Використання формул скороченого множення для розкладання многочленів на множники», які було проведено на належному науково - методичному рівні.
Протягом звітного періоду проводилась робота з обдарованими та здібними дітьми. Вони є активними учасниками предметних олімпіад , конкурсів різних видів.
З усіх природничо – математичних дисциплін був проведений І етап Всеукраїнських олімпіад. З числа учасників та переможців були сформовані команди для участі у ІІ етапі і відповідні заявки вчасно подані до районного методичного кабінету.
В сучасному світі , де життя вирує все швидше та швидше, Інтернет майже повністю замінює всі інші засоби зв`язку. В школі вчителем інформатики Жиряковою Н. В. був проведений цікавий і захоплюючий захід « Я – за безпечний Інтернет» під гаслом : « Створюй , спілкуйся та поважай . Кращий Інтернет починається з тобою», в якому прийняли участь учні всієї школи :
1. З учнями 2 – 4 класів проведена інтерактивна гра « Казка про Скріпочку», під час якої повторили правила знайомства в Інтернеті.
2. Учні 5 -7 класів отримали завдання намалювати « Веселку спілкування» та визначити правила безпечного користування Інтернету « Я – розумний користувач», всі правила починаються зі слова « я».
3. Учні 8 класу побажали бути Інкогніто, придумали кожен « нікнейм» та намалювали логотип.
4. Учні 6 класу підготували інформацію про корисне і шкідливе в Інтернеті, а також провели гру « Валіза», виготовили стікери з корисним і шкідливим.
Вагому увагу вчителі природничо – математичного циклу приділяють вихованню в учнів свідомого ставлення до свого здоров`я як найвищої соціальної цінності, формуванню гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереженню і зміцненню фізичного, психічного здоров`я дітей.