ОНОВЛЕНІ УМОВИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ

Date: 23 жовтня 2020 о 09:07
136 views

16 жовтня набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і під час використання технологій дистанційного навчання в інших формах здобуття освіти.

Ось кілька важливих моментів з нового Положення.

• Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною.
  • Дистанційне навчання здійснюється у межах робочого часу педагогів.
  • Відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень.
  • Обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання.
  • У межах своєї автономії заклад самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання.

Докладніше про зміст нового Положення читайте в цьому матеріалі МОН, а повністю із Положенням можна ознайомитись за цим посиланням

Також нагадуємо, що в доступі – онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання  для педагогів і керівників закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Він допоможе освітянам легко організувати дві форми навчання:

• дистанційну, коли учасники віддалені один від одного і взаємодіють за допомогою сучасних цифрових технологій;
  • змішану, що поєднує дистанційне та очне навчання, тобто передбачає застосування технологій дистанційного навчання на очній формі.

Зареєструватись на курс та пройти його можна за посиланням.

ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО
СТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Міністерство підготувало відповіді на поширені запитання щодо Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого Урядом 30 вересня.

• Яким чином буде відбуватись інтеграція предметів? Чи вона є обов’язковою?
  • Чи не призведе інтеграція до звільнення вчителів?
  • Яким чином буде здійснюватись перепідготовка педагогів для викладання інтегрованих курсів?
  • Як буде відбуватись затвердження авторських програм?
  • Чи заклад сам обиратиме варіант типового навчального плану?

Відповіді на ці та інші актуальні запитання зібрано за посиланням

Крім того, ви можете надіслати нам свої запитання щодо нового Держстандарту – для цього скористайтесь цим посиланням. Міністерство регулярно оновлюватиме сторінку з запитаннями та відповідями на сайті.

УРОК З НАГОДИ 75-Ї РІЧНИЦІ ООН

Вже за два дні, 24 жовтня, світ відзначатиме 75-у річницю Організації Обʼєднаних Націй. Святкування ювілею ООН надає чудову можливість для того, щоб освітити досягнення організації. А заразом і зміцнити нашу колективну рішучість робити більше для миру й безпеки, сприяти сталому розвитку та дотриманню прав людини.

Запрошуємо вчителів приєднатися до ініціативи “Найбільший урок у світі” й провести заняття на тему “Знаю права і змінюю світ”. Всі матеріали для уроку ви знайдете на платформі EdEra за посиланням.

Урок можна провести в класі, онлайн через відеозвʼязок, або ж надіслати робочий зошит або відео для самостійного опрацювання матеріалу учням.

Дякуємо вчителям, які мали змогу долучитися до ініціативи "Найбільший урок у світі" та вже провели таке заняття.

Нагадуємо, що вчителі, які проведуть урок, можуть отримати сертифікат учасника, розрахований на 2 години.

Також з-поміж усіх учасників проведуть розіграш 75 сувенірів від ЮНІСЕФ. Для цього потрібно обовʼязково заповнити форму учасника за посиланням до 19 листопада. Результати розіграшу оприлюднять на Facebook-сторінці ЮНІСЕФ о 14:00 20 листопада.

Comments:
Only authorized users can leave comments.