«Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка»
Так поетично висловився про рідну мову Великий Кобзар, який був основоположником української літературної мови.
Традиційно, 9 листопада відзначається в Україні День писемності та мови і вшановується пам'ять Преподобного Нестора-Літописця. Проводиться радіодиктант як фактор національної єдності. Всі охочі – люди різного віку і професій – можуть перевірити свої знання з української мови. Бо мова – це найважливіша ознака нації, її душа, голос поколінь, музика і мелодика нашого буття.
Цьогоріч в умовах карантину ми в школі не змогли в повному обсязі провести це свято. Та все ж учні і вчителі не лишилися осторонь цієї важливої події. Учням 5-9 класів було розіслано відеоролики, презентації та відеоуроки про День писемності. Для молодших школярів було організовано бесіди про стару українську книгу, про виникнення сучасного українського письма-кирилиці, про Літописця Нестора та його вклад у розвиток писемності на Русі.
До цієї дати в школі завжди проводився творчий конкурс імені Т.Г.Шевченка. Однак у цьому році учні на дистанційному навчанні і не можуть масово взяти участь. Було вирішено визначити учнів для участі у ІІ (районному) етапі конкурсу в онлайн режимі. Від 5 класу виступив Фесик Микита (місце), від 6 класу - Коваль Олексій (ІІ місце), від 7 класу – Ляшенко Олена ( місце), від 8 класу – Книш Сніжана, Гуць Марина ( місце відповідно), від 9 класу – Дудник Володимир (ІІІ місце). Учні сумлінно готувалися до конкурсу, підготовкою керували Воропай Л.М., Колмик Л.В.
Названі заходи засвідчили, що діти люблять творчість Шевченка, пишаються рідгою мовою і намагаються вивчати її серйозно і сумлінно.