РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН: ТРИВАЛІСТЬ ЗАНЯТТЯ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО ФОРМАТУ І ЗАРАХУВАННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ ЯК АТЕСТАЦІЇ
Тривалість заняття під час дистанційного формату навчання лишається незмінною.
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.
Докладніше читайте у роз’ясненні МОН за посиланням.
Успішне проходження сертифікації має бути зараховано як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання. Це передбачає Закон “Про повну загальну середню освіту”.
Даний процес не потребує надання жодних додаткових документів чи проведення будь-яких заходів, пов'язаних із вивченням діяльності педагога.
Докладніше про це – у відповідному листі-роз’ясненні МОН.
ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОФСТАНДАРТ ВЧИТЕЛЯ
Затверджено професійний стандарт за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)".
Стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. До загальних компетентностей увійшли громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька, а до професійних – зокрема інформаційно-цифрова, проєктувальна, інноваційна, а також здатність до навчання впродовж життя.
Переглянути стандарт можна за посиланням, а ось у цьому матеріалі МОН – ознайомитись із деталями про документ.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ШКІЛ ДО СЕРВІСУ Е-ЖУРНАЛІВ ТА Е-ЩОДЕННИКІВ
Після успішного тестування модуля е-журналів та е-щоденників МОН розпочало поширення сервісу серед шкіл, що ще не мають їх у користуванні, на безкоштовній основі.
Алгоритм підключення закладу до E-Journal відбувається в чотири кроки і докладно описаний за посиланням.
БЕЗКОШТОВНЕ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ
З 1 січня 2021 року набув чинності закон щодо безкоштовного харчування у закладах освіти дітей загиблих захисників України.
Документ розширює перелік осіб, для яких Закон “Про освіту” та інші спеціальні закони передбачають безоплатне харчування. Так, відтепер органи державної влади та місцевого самоврядування, яким підпорядковуються державні та комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної чи фахової передвищої освіти, мають забезпечувати безоплатним харчуванням зокрема й дітей загиблих героїв.
Докладніше про це – за посиланням.
ПРОЄКТ ТИПОВОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ 5-9 КЛАСІВ:
ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ
Міністерство запрошує до громадського обговорення проєкту Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Будемо вдячні за вашу думку щодо цього документа!
У проєкті представлені два варіанти типових навчальних планів:
-
для закладів з навчанням українською мовою;
-
для закладів, у яких є класи (групи) з навчанням мовою корінного народу або національної меншини поряд з державною мовою, й закладів, у яких є класи (групи) з навчанням українською мовою та вивченням мови корінного народу або національної меншини.
Докладніше про цей проєкт читайте за посиланням, а сам документ завантажуйте ось тут.
|