Важливе від МОН

- ПІДРУЧНИКИ ДЛЯ 4-Х КЛАСІВ НУШ ДОСТАВЛЯЮТЬ ДО ШКІЛ
- ТРИВАЄ ВАКЦИНАЦІЯ ОСВІТЯН ВІД COVID-19

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ З 1 ВЕРЕСНЯ

Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я надали спільне роз’яснення щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної, загальної середньої освіти.

Згідно з пунктом 4 постанови Уряду №305, нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року, тобто на сьогодні постанова Кабміну №1591 “Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку” є чинною та підлягає застосуванню.

Зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та/або послуг з харчування, що виникають у закладів освіти та їхніх засновників, МОЗ спільно з МОН розробили проєкт необхідних змін до постанови №305. Зокрема, зміни передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у період з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022 року.

Враховуючи це, на сьогодні відсутні правові підстави для здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням закладами освіти та їхніми засновниками нових норм харчування, передбачених законодавством.

Докладніше – тут

ТРИВАЄ ВАКЦИНАЦІЯ ОСВІТЯН ВІД COVID-19

Уже понад 410 тисяч освітян вакцинувались та захистили себе від COVID-19. Вакцинуйтесь і ви, якщо ще цього не зробили, – це допоможе розпочати новий навчальний рік безпечно і у звичному режимі.

Вакцинуватись можуть працівники всіх закладів, незалежно від форм власності та структури підпорядкування. Запис на вакцинацію здійснює керівник закладу за алгоритмом, ознайомитись із яким можна за посиланням.

Також нагадуємо про спеціальний збірник для освітян – у ньому є відповіді на всі основні питання щодо вакцинації проти COVID-19. Завантажуйте та читайте його тут

ПІДРУЧНИКИ ДЛЯ 4-Х КЛАСІВ НУШ ДОСТАВЛЯЮТЬ ДО ШКІЛ

Розпочато доставлення підручників для 4-х класів Нової української школи до книжкових баз органів управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Наразі ІМЗО працює над удосконаленням системи створення та доставлення шкільних підручників. Вчасне надходження до закладів освіти нових підручників також залежатиме і від злагодженої роботи місцевих органів управління освітою. Тому заради майбутнього учнів необхідно об’єднати сили та можливості.

Цьогоріч кошти Державного бюджету передбачено на видання підручників для 4-х класів НУШ, 8-х класів закладів загальної середньої освіти та педагогічних працівників. Нині завершується видання підручників для 8-х класів закладів загальної середньої освіти. До 20 липня поточного року надруковані наклади будуть надані перевізникові.

Згідно з Порядком забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, доставлення й отримання закладами освіти підручників та посібників у межах адміністративно-територіальних одиниць організовують відповідні місцеві держадміністрації за рахунок коштів місцевих бюджетів протягом 15 календарних днів з дня надходження підручників та посібників.

Більше інформації – за посиланням