Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 104 людини

Важливе від МОН

Дата: 3 вересня 2021 о 08:04
113 переглядів

РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН ЩОДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ У ШКОЛАХ

Особливості навчання під час карантину, реформа шкільного харчування і формування мережі ліцеїв – про це та інше йдеться у листі-роз’ясненні МОН щодо початку 2021/2022 навчального року.

В межах академічної автономії організація освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогів. В умовах пандемії навчання за потреби може відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання. Крім того, на період встановлення карантину власник установи, організації або уповноважений орган може змінювати режим роботи закладу.

Оновлені норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджені постановою Кабінету Міністрів №305, набирають чинності з 1 вересня 2021 року. Водночас, зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та/або послуг з харчування, Уряд встановив гнучкий перехідний період на нові норми харчування з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022-го.

Докладніше про рекомендації МОН читайте за посиланням

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ОСІБ З ООП

Міністерство надало методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.

Необхідними умовами формування інклюзивного середовища в школах є подолання соціальних та психологічних бар’єрів, впровадження педагогіки партнерства, створення універсального дизайну та розумних пристосувань у закладах освіти в межах безбар’єрного фізичного простору.

В рекомендаціях також визначено перелік основних елементів забезпечення архітектурної доступності та умов для організації інклюзивного навчання в закладі освіти.

Докладно про це, а також посилання на сам лист МОН із рекомендаціями – ось тут.

МІНІСТР ЗВЕРНУВСЯ ДО ОСВІТЯН ЩОДО ВАКЦИНАЦІЇ

Статистика захворюваності на COVID-19 в Україні зростає. Чи будуть заклади освіти працювати в очному режимі, залежить від свідомого ставлення до свого здоров’я та дотримання рекомендацій Міністерства охорони здоров’я кожного окремого вчителя, викладача, студента й батьків наших учнів. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму зверненні до учасників освітнього процесу.

«Я дякую кожному, хто свідомо обирає шлях вакцинації, прагнучи вберегти себе та оточуючих від ризиків захворіти. Я з розумінням та повагою ставлюся до тих, хто з вагомих причин вимушений відмовитися від профілактики коронавірусу шляхом отримання вакцини. Водночас усіх, хто планує провакцинуватися, але ще не встиг цього зробити, я закликаю не зволікати», – зазначив Сергій Шкарлет.

За його словами, вимога Міністерства охорони здоров’я про наявність у колективі закладу освіти 80% провакцинованих співробітників – цілком обґрунтована і реальна.

Докладніше про це читайте ось тут

ЗАПРОВАДЖЕНО ЕЛЕКТРОННІ СВІДОЦТВА ПРО ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ

Міністерство освіти і науки затвердило Порядок виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту. Відтепер весь процес замовлення, виготовлення та обліку свідоцтв про початкову освіту здійснюватиметься в електронній формі.

Свідоцтво про початкову освіту не відтворюватиметься в пластиковій картці та не потребуватиме додатку на спеціальному бланку. Школі не потрібно обліковувати видачу свідоцтв про початкову освіту.

За бажанням батьків школа видаватиме їм паперову копію електронного свідоцтва, засвідчену підписом директора школи та печаткою. Результати річного оцінювання та державної підсумкової атестації учнів відображатимуться у свідоцтві досягнень.

Докладніше про новацію читайте за посиланням

МІНІСТР СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ЗУСТРІВСЯ 
З ГОЛОВОЮ ПРЕДСТАВНИЦТВА ЮНІСЕФ В УКРАЇНІ МУРАТОМ ШАХІНИМ

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся з головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муратом Шахіним. Сторони обговорили роботу закладів освіти в новому навчальному році в контексті COVID-19, підтримку МОН з боку ЮНІСЕФ щодо роботи закладів освіти в безпечних умовах.

«Ми дуже цінуємо допомогу Дитячого фонду ООН на всіх рівнях освіти: в дошкіллі, інклюзивному навчанні, шкільній освіті, цифровій трансформації, реформі шкільного харчування, створенні безпечних умов здобуття освіти. Також цінною є допомога ЮНІСЕФ як реакція на поточні виклики, що постають перед системою освіти, зокрема у зв'язку з пандемією COVID-19 та конфліктом на сході України», – зазначив Сергій Шкарлет. 

Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мурат Шахін своєю чергою висловив підтримку освітнім реформам та акцентував увагу на важливості вакцинації педагогічних працівників проти COVID-19.

Докладніше про зустріч читайте за посиланням

ОБЛАСТІ ОТРИМАЛИ ПОНАД 92% ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 4-ГО КЛАСУ НУШ

Станом на 27 серпня доставлено до обласних книжкових баз 4 млн 505 тис. 363 підручники для учнів 4-х класів Нової української школи (92,35% загального плану доставки).

Повністю забезпечено підручниками Волинську, Рівненську та Чернігівську області й діаспору, майже 100% – у Вінницькій, Хмельницькій, Луганській, Херсонській,  Миколаївській, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській областях.

Електронні версії підручників для 4-х класів у форматі pdf розміщені в Електронній бібліотеці ІМЗО у вільному доступі. Наразі оприлюднено 100% підручників, зокрема підручники для 4-х класів ЗЗСО, що перекладені мовами національних меншин.

Також пришвидшено доставлення підручників для 8-х класів закладів загальної середньої освіти: наразі кількість доставлених для областей підручників становить 2 млн 446 тис. 519 або 48,96% загального плану доставки. 

Діє гаряча лінія щодо видання та доставлення підручників: (044) 248-25-21, (044) 248-25-27

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.