Новини проекту
Результати розіграшу подарунків до Дня працівників освіти!
VTG STUDY Канікули в Празі
VTG STUDY Вступ до творчих ВНЗ
Вітаємо з Днем працівників освіти!
Розіграш подарунків до Дня працівників освіти!
Спільна пропозиція E-Schools та МійКлас
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

«Я - за безпечний Інтернет».

Дата: 6 лютого о 13:49
51 перегляд

«Я- за безпечний Інтернет». Саме під таким гаслом пройшов цікавий виховний захід у школі. Учитель інформатики за активної участі учнів 5-9 класів розширила знання учнів про цікавий і захоплюючий світ Інтернету, його невичерпні можливості, які дозволяють дізнаватися про все, спілкуватися з людьми в різних кінцях світу, ділитись своїми думками та захопленнями.
Велика увага була звернена на загрози, які можуть зашкодити дітям при неправильному, нерозважливому користуванні цим чудом ХХІ століття.
Захід пройшов у цікавій формі, де діти не були простими слухачами, а, навпаки, активними учасниками. Вправи, ігри, відеоролики. Дітям дуже сподобалася інтерактивна гра «Казка про Скріпочку», з якої вони зрозуміли як правильно працювати в Інтернеті.
Діти поділилися своїми думками у формі цікавих малюнків «Веселка спілкування». Також захід прикрашав стенд « Інтернет - частина твого життя. Зроби його безпечним», де розміщена цікава інформація, пам'ятка для учнів, статистичні дані.

«Я - за безпечний Інтернет».

6 лютого – День безпечного Інтернету в Україні    

Вчитель: Сьогодні ми поговоримо про світ з яким ви стикаєтесь кожного дня – про світ Інтернету. Інтернет – це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє тобі дізнаватись про світ цікавого, спілкуватись з людьми в різних кінцях світу, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Але як і в любому іншому світі в Інтернеті є свої правила,  яких треба суворо дотримуватись, для того, щоб уникнути неприємних та небезпечних ситуацій. Про них ми і поговоримо сьогодні на уроці.

( відео № 1 Соціальний ролик про безпечний інтернет)

Вправа 1: Знайомство  (гра «Весела квіточка»)

На ватмані малюється квітка без пелюстків. Учасникам тренінгу  пропонується придумати собі «нікнейм» та написати його на отриманих стікерах. Після чого кожен з учасників виходить і наклеює свій стікер з «нікнеймом» на квітку та розповідає про себе: своє реальне ім’я, рід заняття, хобі, та чому він придумав такий «нікнейм». Ці «нікнейми»  можна використовувати під час спілкування на тренінгу. Папір з квіткою розміщується на стіні.

Вправа  2: Очікування (гра «Гаряча картопля»)

            Роль «гарячої картоплі» у цій вправі виконує невеличка м’яка іграшка, яку передають (або кидають) учасники один одному. Той, хто її спіймав розповідає про свої очікування, починаючи з фрази: «Від сьогоднішнього тренінгу я очікую…». Далі він кидає іграшку наступному з учасників.

Вправа 3:  Гра «Хто більше?»

Варіант 1. Яку Інтернет-термінологію ви знаєте?

 • Тренер пропонує учасникам назвати два улюблених фрукта, наприклад, апельсин, яблуко, або щось інше.
 • По черзі „через одного” діти поділяються на дві групи:

    «Апельсини»   знаходяться в одній стороні, а «Яблука» - в іншій.

 • Кожній з команд видається маркер та лист ватману.
 • Тренер пропонує командам написати за 3 хвилини якомога більше Інтернет-термінологій, тобто все, що пов’язано з Інтернетом. Але назви сайтів писати не можна.

Наприклад: спам, комунікації, вірус, друзі, сайт, пошта та інші.

 • Далі кожна з команд називає одне слово по черзі. Якщо в іншій команді воно є, обидві групи закреслюють слово.
 • Перемагає той, в кого найбільша кількість незакреслених слів.

Вправа 4: Небезпеки в Інтернеті

 • Учасники розподіляються на дві команди
 • Перша команда називає позитивні сторони Інтернету, а друга - негативні. Команди говорять по черзі.

Вправа 5: Інтерактивна гра «Казка про Скріпочку»

Слова ведучого

- Ми пропонуємо до Вашої уваги казку про дівчинку Скріпочку, таку ж, як і у Вас в руках. Скріпочка дуже товариська і весела.

На день народження батьки подарували їй комп’ютер та підключили до мережі Інтернет, тепер у неї з’явилося більше можливостей для спілкування.

(Учасникам пропонується розігнути скріпочку і зробити з неї посмішку).

- Спілкуючись «в контакті» з друзями, одного разу вона отримала цікаве повідомлення від незнайомого хлопця, який незабаром запропонував їй дружбу. З кожним днем спілкування Скріпочка розуміла, що в них багато спільного, та й за віком хлопець був лише на один рік старше за неї.

На фото, яке вона отримала, він був дивовижно гарним і добрим хлопцем, тому у Скріпочки не виникло сумнівів щодо зустрічі з ним. Але говорите про це батькам дівчинка не стала, адже думала, що повернеться додому раніше, ніж вони прийдуть з роботи.

Скріпочка уявляла, що її новий друг прийде на зустріч з гарними квітами.

(Учасникам пропонується зробити зі скріпочки квітку)

- Коли ж дівчинка прийшла на призначене місце зустрічі, там було темно і безлюдно, проте це її зовсім не турбувало, адже її новий знайомий хотів, щоб їм ніхто не заважав. Пройшов деякий час і, раптом перед Скріпочкою з’явився  неохайно вдягнений дорослий чоловік. Як з’ясувалося - це був той, хто видавав себе в Інтернеті за чемного і доброго  хлопця.

Чоловік відібрав сумку і мобільний телефон та почав погрожувати, якщо вона розповість про нього. Дівчинка дуже злякалась, вирвалась з ціпких рук чоловіка та втекла додому. Ця історія дуже вразила Скріпочку. Вона хотіла забути про те, що сталося і повернути все на свої місця. (Учасникам пропонується повернути скріпочку в первину форму)

- У вас вийшло? Ось і у Сріпочки не вийшло.

 Як ви гадаєте, де допустила помилку Скріпочка?

 Що було необхідно зробити інакше?

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Якщо хтось незнайомий запропонує Вам дружбу в Інтернеті, згадайте казку про маленьку Скріпочку та дотримайтесь цих правил:

 • не вірте тим даним і фотографіям, які Вам надсилають;
 • погоджуйтесь на зустріч лише вдень та в людному місці;
 • повідомте батькам про зустріч або візьміть їх з собою.

Вправа 6: Побажання Інкогніто

 Кожному з учасників видається стікер, на якому вони пишуть побажання. Наприклад: бажаю знайти нових друзів/ безпечного Інтернету. Потім побажання приклеюють на стікер з нікнеймом будь-кого з учасників на квіточці знайомств (див. Вправа 3). Після цього тренер знімає стікери  та зачитує, кому що побажали. Також потрібно спитати, чи знають діти від кого прийшло до них побажання. Це важливо! Так і в Інтернеті, ми не знаємо, хто реально надіслав нам повідомлення.

 Вправа 7: Правила розумного користувача Інтернету

 Пропонуємо учасникам тренінгу відповісти на питання:

- Чи вивчаєте ви правила поведінки на дорогах?

- Так.  Інтернет – це теж автострада, тільки інформаційна. Давайте розробимо свої правила безпечного користування Інтернетом, які починатимуться зі слова «Я».

Шість правил розумного користувача Інтернету:

 1. Я буду поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.
 2. Я буду залишати негарні веб-сайти.
 3. Я буду зберігати свій пароль в таємниці.
 4. Я буду розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.
 5. Я буду шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.
 6. Я знаю, що можна бути легко обманутим і не буду повідомляти реальні імена, адреси й номери телефонів.

Відео № 2

.Вправа 8: Підсумки (вправа «Валіза»)

 • На початку вправи кожний учасник отримує стікер та закінчує фразу „Я сьогодні зрозумів ...”
 • Тренер на листі ватману малює валізу, пральну машинку і корзину для сміття (або має  домашню заготовку).
 • Кожному учаснику пропонується розподілити «знання і навички, що вони отримали на тренінгу», за принципом:
 • якщо учасник не отримав ніякої цінної для себе інформації або йому

          було нецікаво – стікер « відправляють» до корзини для сміття;

 • якщо є нові знання, але їх треба ще раз «прокрутити» - до пральної

          машини;

        - якщо отримані знання нові та корисні – до валізи, щоб забрати з

          собою та втілювати в життя.

                 Висновки вчителя:

Я вважаю, що   користі від Інтернету більше ніж зла, особливо в сучасному світі, де життя вирує все швидше та швидше. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Інтернет повністю або майже повністю замінить всі інші засоби зв’язку. Та можливо багатьом людям треба просто замислитись, чи дійсно вони хочуть провести усе життя у віртуальному світі? Чи влаштовує їх таке існування? Але в кінці кінців як та на що втрачати власний час - це вільний вибір кожного.  Слід всім пам’ятати, що Інтернет -це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання. Вчиться користуватись Інтернетом із розумом, а краще – знайдіть себе в реальному житті та станьте в ньому авторитетною та вагомою людиною.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.