БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ: ПІДГОТОВКА ШКІЛ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ УКРИТТЯ

Дата: 2 серпня 2022 о 19:35
100 переглядів

Державна служба якості освіти закликає засновників і керівників шкіл звернути підвищену увагу на створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану. Докладно про те, що необхідно зробити засновникам і керівникам шкіл, як діяти у разі ймовірних надзвичайних ситуацій, читайте за посиланням.

Також Служба розробила рекомендації щодо організації укриттів у об'єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти. Докладно про рекомендації читайте ось тут, із повним текстом рекоментацій ознайомлюйтесь тут.

НАБУВ ЧИННОСТІ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРОГРАМ, РОЗРОБЛЕНИХ НЕ НА ОСНОВІ ТИПОВИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

Набув чинності Порядок проведення експертизи та затвердження освітніх програм повної загальної середньої освіти, розроблених не на основі типових освітніх програм. Порядок надає можливість закладам освіти провадити освітню діяльність відповідно до запитів здобувачів освіти, а отже й підвищувати її якість.

Документ чітко визначає процедуру проведення експертизи та затвердження освітніх програм, розроблених не на основі типових освітніх програм, а також надає можливість розробникам подавати такі програми до розгляду, що здійснюється Державною службою якості освіти України.

УХВАЛЕНО ЗАКОН ПРО ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ АІКОМ

Верховна Рада ухвалила закон, відповідно до якого в Україні започатковується цифрова взаємодія між органами управління освітою всіх рівнів, закладами, установами та учасниками освітнього процесу, що буде реалізовуватися на базі програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (АІКОМ).

Завдяки інформаційній взаємодії учасники освітнього процесу зможуть оперативно та якісно приймати управлінські рішення, формувати та реалізувати освітню політику, зокрема й з питань розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів із державного місцевим бюджетам, замовлення підручників, документів про освіту, зарахування, відрахування, переведення здобувачів освіти.

СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2022:
ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ

1-15 серпня буде відкрита реєстрація для проходження сертифікації педагогічних працівників у 2022 році. Реєстрацію буде достроково припинено, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня. Докладніше про те, як відбуватиметься тестування, читайте за посиланням