Беремо участь

Дата: 2 квітня 2018 о 20:45, Оновлено 15 квітня 2018 о 21:28
562 перегляда

Міжрегіональний конкурс "Від перлинок Слобожанщини до родзинок Закарпаття", готуючись до участі в конкурсі, готуючи необхідний матеріал Стеценко Надія виразила свої думки в віршованій формі. До вашої уваги
Ми України рідні діти.

Від Слобожанщини і аж до Закарпаття
Розкинувся мій вільний, рідний край.
Найкращий він, чарівний і багатий,
Люби його, цінуй, оберігай.

Якби нам довелося мандрувати
По нашій милій, рідній стороні,
Не вистачило б часу побувати
У всіх містах і в кожному селі.

Бо Закарпаття б нас зачарувало
Красою гір, долин, гірських озер.
А Слобожанщина б подарувала
Міста багаті, видатних людей.

Цікава в нас історія, багата,
Традиції у кожного свої,
Але гостинна кожна українська хата,
В якій би ти не жив тут стороні.

Не можна край на захід-схід ділити
Це тільки горизонту сторона,
Бо всі ми України рідні діти,
Вона для нас, як мати, всім одна.

На півдні, півночі , на заході чи сході
Ти пам'ятай, що українці ми.
Живемо на одній землі, в народі,
Що бореться за єдність і свободу.

Стеценко Надія, 31 березня 2018 р.

До Року культурної спадщини в Європі (Year of Cultural Heritage) комунальним закладом "Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва" Закарпатської обласної ради і обласним комунальним закладом "Харківська обласна бібліотека для дітей" за підтримки департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації та управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації започатковано Міжрегіональний конкурс дитячої листівки "Від перлинок Слобожанщини до родзинок Закарпаття".

Мета конкурсу – виховання любові до Батьківщини, формування у підростаючого покоління громадянських патріотичних почуттів, національної свідомості, поваги до культурної спадщини й традицій Слобожанщини та Закарпаття, розвиток творчого потенціалу дітей, підвищення значення дитячих бібліотек у процесі соціальної адаптації дітей. Також, завданням конкурсу є розвиток міжрегіонального культурного партнерства між бібліотеками Закарпатської і Харківської областей та налагодження на творчих засадах діалогу між дітьми Сходу й Заходу України.

Бібліотекар Рекало О.В. ознайомила учнів школи, що є читачами сільської бібліотеки, з умовами Міжрегіонального конкурсу "Від перлинок Слобожанщини до родзинок Закарпаття". Підготувала цікаву мандрівку   місцями Закарпаття.

Родзинки Закарпаття

Закарпаття — унікальний куточок України, який має свою історичну й природну цінність.

Цей край славиться чудовими краєвидами: кришталево чисти­ми річками й озерами, лісами, величними гірськими хребтами, ці­лющими джерелами. Крім того, закарпатці мають свою цікаву історію й багатовікові традиції, сформовані під впливом різних культур.

Найбільшим скарбом Карпат є дивовижне озеро Синевир, вода в якому настільки прозора, що можна побачити дно й меш­канців водойми. У цьому озері розводять форель, виловлювати яку суворо заборонено. Поруч — Синевирський парк, який має унікальну флору й фауну.

Одним із чудес Закарпаття вважають долину нарцисів. Під час цвітіння ця долина вкривається білим покривалом на декілька кілометрів. Аби туристам було легше знайти це диво, біля нього спорудили пам'ятник нарцису.

Відвідавши місто Ужгород, ви зможете побачити найдовшу липову алею, посаджену понад сто років тому. Завдяки різним сортам цвітіння липи триває протягом місяця. Окрім того, в Уж­городі є багато дерев сакури, у період цвітіння якої місто перетво­рюється на маленьку Японію.

А ще на Закарпатті збереглося багато величних будівель. Палац Шенборнів найромантичніша з-поміж них, адже нагадує казкове королівство посеред прадавнього лісу в оточенні гір.

Учні розповіли про перлини Харьківщини, про місця де вони побували на екскурсіях. Цікава розмова допомогла втілити ідеї в вигляді листівок.