Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 104 людини

Важливе від МОН

Дата: 23 вересня 2021 о 10:04, Оновлено 27 вересня 2021 о 10:13
188 переглядів

1.ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ ПРИ «ЖОВТОМУ» РІВНІ ЕПІДНЕБЕЗПЕКИ ПОШИРЕННЯ COVID-19
2.ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ КЕРІВНИКА (ДИРЕКТОРА)
ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
3. 2000 ШКІЛ, ЯКІ ВАКЦИНУВАЛИ ПОНАД 80% КОЛЕКТИВУ,
ПОДАЛИСЬ НА КОНКУРС «ВАКЦИНОВАНІ Й ВІДКРИТІ»:
ПРИЙОМ ЗАЯВОК ТРИВАЄ ДО 29 ВЕРЕСНЯ

ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ ПРИ «ЖОВТОМУ» РІВНІ ЕПІДНЕБЕЗПЕКИ ПОШИРЕННЯ COVID-19

З 23 вересня Україна перейшла у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У зв'язку з цим Уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти. 

При «жовтому» рівні відвідування закладів освіти здобувачами буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу одного з обов’язкових документів, перелік яких опубліковано тут. Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися дистанційно. 

Крім того, при «жовтому» рівні епідемічної небезпеки забороняється:

  • відвідування закладів освіти здобувачами в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів.

Більше інформації про це – в цьому матеріалі МОН.

2000 ШКІЛ, ЯКІ ВАКЦИНУВАЛИ ПОНАД 80% КОЛЕКТИВУ,
ПОДАЛИСЬ НА КОНКУРС «ВАКЦИНОВАНІ Й ВІДКРИТІ»:
ПРИЙОМ ЗАЯВОК ТРИВАЄ ДО 29 ВЕРЕСНЯ

Для участі в національному конкурсі «Вакциновані й відкриті» від МОЗ, МОН, ЮНІСЕФ в Україні та магазину гаджетів і аксесуарів “Цитрус” для шкіл, колективи яких вакцинуються від COVID-19, зареєструвалось вже понад 2000 закладів з усіх областей України (окрім окупованих територій Луганської та Донецької областей і АР Крим). 

Нагадуємо, участь у конкурсі можуть взяти школи, принаймні 80% колективу яких повністю вакциновані від COVID-19. Прийом заявок на конкурс триватиме до 29 вересня. Церемонія оголошення результатів конкурсу відбудеться 30 вересня онлайн і буде приурочена до Дня вчителя.

Більше про конкурс читайте ось тут.

ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ КЕРІВНИКА (ДИРЕКТОРА)
ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Міністерство економіки затвердило професійний стандарт керівника (директора) закладу загальної середньої освіти, розроблений МОН. 

У документі докладно описано мету професійної діяльності керівника, його повноваження і трудові функції, вимоги до кандидатів на посаду, загальні та професійні компетентності.

Більше інформації про стандарт – ось тут, сам документ можна знайти за цим посиланням

РОКОВИНИ ТРАГЕДІЇ В БАБИНОМУ ЯРУ ТА ВИВЧЕННЯ ЙОГО ІСТОРІЇ

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запустив онлайн-платформу «Червона точка пам’яті», яка стане інструментом для збереження, вивчення, дослідження історії періоду Другої світової війни та Голокосту.

Платформа доступна за посиланням. Вона створена як помічник учителям історії та пропонує нову методику викладання шкільного предмета, інтерактивну та цікаву для учнів. Платформу та методичні матеріали для роботи з її освітніми проєктами схвалено МОН.

Основою проєктів на платформі є учнівський краудсорсинг. Участь у них засновано на дослідницькому підході – роботі з першоджерелами.

Уже зараз школярі разом із вчителями документують локальну та регіональну історію Другої світової війни та Голокосту: записують спогади очевидців, оцифровують музейні експонати й артефакти з домашніх архівів, шукають інформацію про місцеві пам’ятники жертвам Голокосту. Записані свідчення й оцифровані пам’ятки додаються на платформу.

Докладніше про платформу читайте в цьому матеріалі

29 вересня в усіх українських школах відбудеться Національний урок, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Захід проводитиметься спільними зусиллями МОН та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». 

Національний урок пам’яті покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також урок має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії. 

Для проведення заходу в 5-6, 7-8 та 9-11 класах підготовлено серію методичних рекомендацій та сценаріїв для вчителів. Зокрема, під час уроку буде використовуватися освітня платформа «Червона точка пам’яті». Усі матеріали підготовлено з урахуванням віку та емоційної зрілості школярів. Ознайомитися та завантажити матеріали можна за цим посиланням. Деталі про це – тут.

В УКРАЇНІ З’ЯВИТЬСЯ
МІЖНАРОДНА ОСВІТНЯ ПЛАТФОРМА ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ EDUKI

EdEra та Green Country працюють над появою в Україні міжнародної освітньої онлайн-платформи Eduki_de, на якій педагоги можуть ділитися своїми авторськими розробками.

Платформа успішно працює в Німеччині, де понад 750 000 вчителів діляться власними навчальними матеріалами з колегами. Учителі можуть призначати певну суму за користування своїм матеріалом або ділитися ним безоплатно. Тож для авторів це чудова можливість додаткового заробітку. 

Якими матеріалами можна буде ділитись на платформі?

  • Цілі уроки та завдання.
  • Навчальні постери та інтерактивні ігри.
  • Тести, матеріали та інфографіки.

Більше детальної інформації, а також відповіді на найпоширеніші запитання – у презентації: bit.ly/3ts9mb8. Також із питаннями можна звертатись на edukiedera@gmail.com

«ВИВЧАЙ СВІТ → РЕКЛАМУЙ УКРАЇНУ!» – ПОСТКРОСИНГ-ПРОЄКТ МОН

МОН започатковує посткросинг-проєкт під назвою «Вивчай світ → рекламуй Україну!». Основна мета проєкту – популяризація України у світі шляхом створення та обміну листівками між українськими школярами, студентами з іноземцями.

Проєкт складається з трьох етапів. Перший – формування бази листівок, які рекламують та розповідають про Україну. Долучитися до цього етапу можуть усі охочі. Для цього варто надсилати фото місцевих закладів освіти, архітектурних, історичних пам’яток, арт-об’єктів та визначних пам’яток культури і мистецтва. Відібрані фотографії будуть надруковані на листівках для посткросингу та розповідатимуть про Україну світові.

Другий етап – розроблення дизайну й виготовлення на основі надісланих фотографій брендованих посткросинг-листівок та марок, з подальшим розповсюдженням серед учасників проєкту.

Третій етап – обмін листівками між школярами та студентами по всьому світу. Школярі та студенти матимуть нагоду використовувати брендовані посткросинг-листівки, популяризувати та рекламувати Україну у всьому світі, водночас відкриватимуть нові країни та культури, покращуватимуть знання іноземних мов, розширюватимуть світогляд.

Більше деталей про сам проєкт, етапи, а також вимоги до фото – за посиланням

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ: ЗМІНИ ЩОДО УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД, ТУРНІРІВ, КОНКУРСІВ З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ

Міністерство пропонує для громадського обговорення проєкт змін до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності.

Зміни передбачають удосконалення порядку проведення учнівських олімпіад, турнірів та конкурсів у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України, можливих надзвичайних ситуацій природного й техногенного походження, карантину, запровадження протиепідемічних заходів тощо.

Пропозиції та зауваження до проєкту просимо надсилати до 6 жовтня на obdarovani.iitzo@ukr.net з темою повідомлення «Громадське обговорення».

Докладніше про це – ось тут

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.