Андрію, Андрію, подай нам надію…!
Під таким девізом 13 грудня пройшли Андріївські вечорниці у нашій школі, як реалізація виховної проблеми, над якою працює школа :»Розбудова національної школи засобами народних традицій, культури, мови в урочній та позакласній роботі». Даний захід пройшов і по лінії самоврядування «Шкільне містечко», а саме центру «Народознавець», яким опікується вчитель української мови та літератури Воропай Л.М. Під її керівництвом і було організовано цей народознавчий вечір.
Школярі відтворили красивий український звичай на Андрія : з калитою, розвагами, ворожінням.
Кімнату для вечорниць учасники прибрали у вигляді української світлиці з рушниками, розмальованою піччю, глечиками й горщиками, а самі повдягалися в чудові вишиванки,плахти, хустки, віночки. Розучили й показали різдвяну сценку «Коза», відгадували загадки. Всіх розсмішила і підбадьорила гра «Калита» (Калита – символ сонця, великий зубчастий корж з отвором посередині, який треба було вкусити). За повір’ям, хто відкусить Калити – буде в цьому році щасливий! Охороняв Калиту пан Калитинський. Він, озброївшись сметаною і помазком з пір’ям, завзято мастив губи всім, хто не зміг куснути коржа або сміявся, під’їжджаючи до Калити верхи на коцюбі. Паном Коцюбинським по черзі були і малі і великі, і хлопчики і дівчатка. Під регіт, підбадьорювання і приказки першим вкусив Калиту шестикласник Андрій - іменинник цього дня. В кінці гри розподілили Калиту між усіма присутніми- на щастя, на добро.
На вечорницях учні розгадували вікторину «Зимові свята», показували гарні українські танці, співали пісень. Таємницею і чарами віяло від дівочих ворожінь. А ворожили і на сірниках, і на трьох полумисках, із шапкою, і на дровах, навіть принесли бравого півника, і «конопельки сіяли» у дворі на снігу.
В кінці свята усі частувалися смачнючими варениками з картоплею та капустою (були із сюрпризом), які допомагали варити мами та бабусі.
Весело, змістовно і гарно пройшли вечорниці. Сердечно дякуємо вчителю історії Найпак Т.В., сім’ям Дудник та Курілових, бібліотекарю Рекало О.В. у сприянні при підготовці та проведені свята.