Новини від Міністерства освіти і науки України
ОБГОВОРЕННЯ ДОКУМЕНТА ЩОДО ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ НУШ
На громадському обговоренні – проєкт наказу “Про внесення змін до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти”. Зміни стосуються критеріїв оцінювання результатів навчання учнів початкових класів НУШ, які навчаються за новим Державним стандартом початкової освіти (2018).
Зокрема, в оновленому документі зазначається, що:
у 1 та 2 класах застосовується вербальна характеристика особистих досягнень та результатів навчання учнів;
у 3 та 4 класах, першому семестрі 5 класу НУШ підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою.
Будемо вдячні за вашу фахову думку щодо цього документа!
Зауваження та пропозиції приймаємо до 24 липня в письмовому вигляді та електронною поштою. Деталі – за посиланням.
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ
- Про зміни, які пропонує новий Стандарт базової освіти, проєкт типового навчального плану, типову та модельну навчальні програми НУШ – читайте у інтерв’ю з керівником робочої групи з розробки Стандарту Романом Шияном.
- Про головні аспекти професійного стандарту вчителя, який має бути готовий до 1 вересня, дізнавайтесь у інтерв’ю з розробницями документа: державною експерткою МОН з питань забезпечення якості освіти О. Ліннік і першою заступницею директора УІРО Н. Софій.
- Про те, як дистанційне навчання може стати ефективним інструментом і яким чином цього досягти – читайте у матеріалі УП.Життя.
- Про роль вчителя у вирішенні шкільних конфліктів – у статті на УП. Життя.
НОВИНИ ПРО КОРИСНІ РЕСУРСИ ДЛЯ УЧНІВ ТА ВЧИТЕЛІВ
ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОНСИЛІУМ ДЛЯ УТОЧНЕННЯ, ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЧИ ЗМІНИ ВИСНОВКУ ЩОДО ОСОБЛИВИХ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ ДИТИНИ – МОН ОПРИЛЮДНИЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ
У документі зазначається, що батьки чи законні представники дитини, які не згодні з висновком про комплексну оцінку розвитку дитини, мають право на проведення повторної оцінки в будь-якому іншому ІРЦ.
Якщо батьки не погоджуються з висновком, то протягом місяця вони можуть звернутись до місцевого органу управління освітою для організації психолого-педагогічного консиліуму.
Які документи для цього потрібно подати, а також інші деталі можна прочитати на сайті МОН. Безпосередньо лист МОН можна завантажити тут.
ЯК БУДУТЬ ОБИРАТИСЯ ДО ДРУКУ ТА ЗАКУПОВУВАТИСЬ
ПІДРУЧНИКИ/ПОСІБНИКИ ДЛЯ УЧНІВ ТА ПЕДПРАЦІВНИКІВ:
ПРОСИМО ДОЛУЧИТИСЬ ДО ОБГОВОРЕННЯ
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт нової редакції Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників.
Ми дуже просимо вас ознайомитись із новим порядком та висловити свої пропозиції.
Зробити це дуже просто – до 3 липня 2020 року надіслати лист з вашими правками на e-mail: mishchenkov@mon.gov.ua.
ЦІКАВЕ НАВЧАННЯ НА КАНІКУЛАХ ТА ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
Традиційно ділимося цікавими можливостями, що можуть стати у нагоді вашим учням. Будь ласка, за можливості, поділіться цими ресурсами з батьками та учнями своєї школи.
-
Продовжується трансляція "Антарктичних уроків" для школярів та дорослих. У наступних випусках ми дізнаємось про те, як Україна отримала станцію "Академік Вернадський", для чого досліджувати крижаний континент та як полярники працюють у Антарктиді. Трансляція відбувається щосереди о 14:00. Усі минулі та попередні випуски можна зручно переглянути на YouTube МОН.
-
Закінчилася трансляція уроків Всеукраїнської школи онлайн, однак усі випуски й надалі доступні на YouTube МОН і можуть стати в нагоді для підготовки до ЗНО чи успішного старту наступного навчального року.
-
Вийшло продовження захоплюючих "Антарктичних уроків". У новому відео очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий розкаже про рослини та тварин, що живуть в Антарктиді. Наприклад, чи справді пінгвіни – такі незграбні, як багато хто з нас їх уявляє? Подивитися урок можна на YouTube МОН за посиланням: youtu.be/MxOJTtTzQpc.
-
Всеукраїнська школа онлайн транслюватиме уроки до 12 червня включно – це необхідно, щоб повноцінно вичитати для учнів програму від початку і до кінця карантину. Цей ресурс допоможе дітям закріпити знання навіть після закінчення навчання. Просимо вас поділитися з учнями посиланнями на YouTube МОН. Можливо, хтось із них захоче закріпити знання у вільний час: www.youtube.com/c/MONUKRAINE
-
Харківський політехнічний інститут запускає онлайн-курс про стартапи для учнів 9-11 класів. У вас у школі точно є підприємливі діти, яким такий курс може стати в нагоді – поділіться із ними, можливо, це стане для них важливим поштовхом до розвитку. Більше про курс та як на нього зареєструватися читайте тут.
-
Чат-бот “Кіберпес” почав роботу у Telegram t.me/kiberpes_bot та Viber viber.com/kiberpes – він допоможе дітям, батькам і вчителям дізнатись про те, як діяти у випадку кібербулінгу. Більше про це – на сайти МОН.